Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Facebook Youtube

Handball at School – relacja ze szkolenia

10.09

W dniach 6-9.09.2019 roku na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu zorganizowane zostało międzynarodowe szkolenie z piłki ręcznej dla studentów, nauczycieli i trenerów „Handball at School”.

Szkolenie prowadziła metodyk i trener z Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF) Ilona Hrapkowa.

Głównym organizatorem był Związek Piłki Ręcznej w Polsce, IHF oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Szkolenie zostało zrealizowane przy współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz pracownikami Katedry Zespołowych Gier Sportowych.

Oficjalnego otwarcia szkolenia dokonał Rektor AWF Wrocław dr hab. Andrzej Rokita prof. AWF.

Zajęcia miały charakter teoretyczny oraz praktyczny. Udział wzięło w nim kilkadziesiąt osób z różnych części naszego kraju. Szkolenie miało na celu przedstawienie najnowszych metod nauki gry w piłkę ręczną dzieci i młodzieży, a także popularyzowanie tej gry zespołowej tak, aby stała się jeszcze bardziej atrakcyjna dla ćwiczących i kibiców.

• Galeria - fot. Bartłomiej Raszowski

Fotoreportaż, fot. Nowak Andrzej