O uczelni

Pawilon P1, pok. 111

tel.+48 71 347 3345

dr Wojciech Fedyk - wykładowca

Dr Wojciech Fedyk - ekspert  w zakresie biznesu turystycznego, promocji i zarządzania w turystyce, doradca i ekspert oceniający od 2007 r. w funduszach europejskich i kilku instytucjach wdrażających; doświadczenia w sferze turystyki zdobywał m.in. jako wykładowca na Uniwersytecie Wrocławskim, AWF, WSH i WSB we Wrocławiu, pracownik i kadra kierownicza wydziałów turystyki w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim i Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, dyrektor Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej i prezes Forum ROT, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej i członek Rady POT, przewodniczący Rady Nadzorczej PART S.A., wiceprezes i dyrektor ds. marketingu w DGT sp. z o.o., manager d/s turystyki medycznej w Creator sp. z o.o. we Wrocławiu oraz jako prezes i członek zarządów w strukturach PTTK i PTSM. Licencjonowany pilot wycieczek i informator turystyczny I klasy. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych, strategii, raportów i analiz, projektów promocyjnych i wniosków o dotacje ze sfery rozwoju i promocji turystyki. Pomysłodawca powołania grupy Tourist Consulting oraz Redaktor bloga turystycznego „Porozmawiajmy o turystyce. Praktyczny przewodnik doradztwa turystycznego”. Dziennikarz i felietonista prasy turystycznej. Wielokrotnie nagradzany państwowymi, samorządowymi oraz branżowymi wyróżnieniami za zasługi na rzecz turystyki i promocji: UKFiT, Minister Gospodarki, Minister Sportu i Turystyki, POT i inne.

Pawilon P-1, pok. 111

tel.+48 71 347 3345

dr Izabela Gruszka - adiunkt

Specjalność: geografia regionalna i turystyki, hotelarstwo.

Uprawnienia: pilot wycieczek

Zainteresowania badawcze: Potencjał recepcyjny miast i regionów, walory turystyczne Polski i Europy, baza noclegowa Wrocławia, wpływ organizacji mega-eventów na rozwój turystyki.

Pawilon P-1, pok. 109

tel.+48 71 347 3231

dr Małgorzata Pstrocka-Rak - adiunkt

Doktor nauk o Ziemi w zakresie geografii

Specjalność: turystyka, ochrona środowiska

Zainteresowania badawcze: Przyrodnicze i kulturowe uwarunkowania rozwoju turystyki. Pojemność turystyczna obszarów chronionych. Wpływ turystyki na środowisko przyrodnicze. Krajoznawstwo. Geografia hotelarstwa

Pawilon P-1, pok. 19

tel.+48 71 347 3506

dr Tomasz Smolarski - wykładowca

Doktor Nauk o Kulturze Fizycznej

Uprawnienia:  instruktor   kajakarstwa, kulturystyki, nordic-walking, płetwonurek II stopnia, sternik motorowodny. Członek założyciel Dolnośląskiego Towarzystwa Cyklistów. Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Naukowego Animacji Rekreacji i Turystyki. Członek Rady Programowej Konsorcjum Turystyki Aktywnej przy Polskiej Organizacji Turystycznej.

Zainteresowania badawcze: turystyka aktywna, ze szczególnym uwzględnieniem turystki rowerowej, Zagospodarowanie turystyczne i rekreacyjne. Opiekun koła naukowego studentów turystyki i rekreacji.

Pawilon P-1, pok. 109

tel.+48 71 347 3231