Data 07 - 03 Otrzymaliśmy Logo HR Excellence in Research!!!!

Otrzymaliśmy Logo HR Excellence in Research!!!!

W dniu 01.03.2019 roku Komisja Europejska nadała Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu Logo HR Excellence in Research.

Logo HR Excellence in Research nadawane jest instytucjom, które wdrażając zasady „Europejskiej Karty Naukowca” i „Kodeksu postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych”, tworzą przyjazne środowisko pracy i rozwoju. Jednostki otrzymując logo zobowiązują się do tworzenia sprzyjających warunków pracy, rozwoju kariery oraz przejrzystych procesów rekrutacji pracowników naukowych.

Uzyskanie Logo HR jest to wyróżnienie i prestiż dla Uczelni, promocja wśród międzynarodowych organizacji i naukowców oraz premiowanie Uczelni w międzynarodowych konkursach grantowych (m.in. Komisji Europejskiej w programie Ramowym UE HORYZONT 2020), a także premiowanie w krajowych konkursach grantowych NCN i NCBiR oraz programach finansowania nauki ze środków MNiSW. Jest to również wzrost atrakcyjności zatrudnienia dla pracowników.

Zachęcamy do zapoznania się z dokumentami KE: https://www.euraxess.pl