Data 06 - 03 Nasza studentka - Sofia Ennaoui halową wicemistrzynią Europy w biegu na 1500 metrów

3.03.2019 - ostatnim dniu Halowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce w szkockim Glasgow,  nasza studentka I roku studiów Iº Wydziału Nauk o Sporcie - Sofia Ennaoui zdobyła wicemistrzostwo w biegu na 1500 metrów.

W finale uzyskała czas 4.09,30. Zwyciężyła Brytyjka Laura Muir, która przebiegła dystans w 4.05,92. Trzecia była Irlandka Ciara Mageean z czasem 4.09,43.

To był ciężki bieg, do którego długo się przygotowywałam. Chcę wejść do światowej czołówki i pracuję na to każdego dnia. Laura biega jak z nut. Nie było dziś sposobu, żeby z nią wygrać. Nauczyłam się jednak sięgać po to, co jest możliwe i robię to bardzo skutecznie – podsumowała Ennaoui.

23-letnia Sofia Ennaoui przystąpiła do halowych mistrzostw Europy w Glasgow z trzecim najlepszym czasem na europejskich listach w 2019 roku na 1500 metrów, który pokonała w czasie 4:05.22, ustanawiając tym samym rekord życiowy.

Dziękujemy za emocje!
Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!