Data 20 - 02 "Taniec etniczny może pomóc w leczeniu Parkinsona" - innowacyjny projekt realizowany na Wydziale Fizjoterapii

Na Wydziale Fizjoterapii w Katedrze Fizjoterapii w Dysfunkcjach Narządu Ruchu jest realizowany innowacyjny projekt "Taniec etniczny może pomóc w leczeniu Parkinsona" finansowany ze środków na badania służące rozwojowi młodych naukowców i doktorantów.

Kierownikiem projektu jest doktorantka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu mgr Ewelina Wierzbicka, sama terapia będzie prowadzona przez specjalistę terapii tańcem dr Agnieszkę Zygmont natomiast opiekę naukową sprawuje Pani dr hab. Małgorzata Mraz prof. AWF.

Projekt terapii tańcem dla osób w wieku 50-70 lat będzie realizowany przez 10 tygodni, w trakcie których odbędzie się 20 sesji terapeutycznych. Tańce etniczne zastosowane będą w treningu interwałowym o wysokiej i średniej intensywności wysiłku fizycznego. Nasi naukowcy są zdania, że taniec etniczny może pomóc chorym na Parkinsona. Założono, że terapia tańcami etnicznymi poprawi ich równowagę i mobilność. Trwają Poszukiwania chętnych, którzy pomogą potwierdzić teorię w praktyce.

Projekt ten został szeroko zaprezentowany w mediach ogólnokrajowych oraz regionalnych: