Data 12 - 12 Udział pracowników Naszej Uczelni w sympozjum naukowym w Berlinie

Udział pracowników Naszej Uczelni w sympozjum naukowym w Berlinie

W dniu 7.12.2018 na zaproszenie Technische Universität Berlin, Institut für Geschichte der Medizin und Ethik in der Medizin Charite Centrum für Human und Gesundheitswissen­schaften i Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej trzej przedstawiciele  Katedry Rekreacji AWF Wrocław wzięli udział w sympozjum “Berlin – Riesengebirge. Geschichte einer Raumpartnerschaft”  (Berlin – Karkonosze. Historia partnerstwa przestrzennego).

W ramach sypozjum zaprezentowali natępujące tematy:

• Turystyka historyczna czy sentymentalna – studium przypadku – dr hab.Wojciech Wiesner, prof. AWF.
  • Górskie schroniska a potencjał turystyczny Karkonoszy – dr Piotr Zarzycki.
  • Obiekty rekreacyjno-sportowe w obszarze Karkonoszy i ich pogórza w aspekcie zmian historycznych –  dr Rafał Wołk.

Nawiązano kontakty z:

• prof. H. Spode (Hist. Archiv zum Tourismus Berlin),
  • dr M. Hartwichem (IHK Berlin),
  • dr A. Juttemanem (Charite/TU Berlin),
  • dr P. Wiater (G. Hauptman Museum, Szklarska Poręba).

Podjęto Inicjatywę wspólnego projektu badawczego „Bezpieczna turystyka górska w Karkonoszach (Riesengebirge). Historia - stan aktualny – perspektywy”