Data 15 - 12 Pracownicy naszej Uczelni po raz kolejny uzyskali finansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

W dniu 28.11.2018 r. została zatwierdzona przez  NCBiR - Lista rankingowa wniosków ocenionych pozytywnie - w ramach konkursu „Trzecia Misja Uczelni”, do którego został zgłoszony przez pracowników Zakładu Biologii Człowieka i Zakładu Kinezyterapii Wydziału Fizjoterapii, pod kierownictwem prof. dr hab. Krzysztofa A. Sobiecha – projekt pt. „Kompetencje dzieci w zakresie stylu życia na 5”. Kwota dofinansowania wynosi 384 543,25 zł. Projekt będzie realizowany w wybranych szkołach podstawowych m. Wrocławia w latach 2019-2021.

Drugim projektem, pozytywnie ocenionym, realizowanym przez pracowników Zakładu Antropokinetyki  dr hab. Jarosław Fugiela  oraz dr Krystynę  Chromik z Zakładu Antropologii Fizycznej  jest projekt pt. „Aktywność seniorów to ich sprawność i zdrowie”. Kwota dofinansowania wynosi 705 062,60 zł. W ramach projektu będzie przygotowany i przeprowadzony program ćwiczeń dla osób starszych. Zajęcia zostaną przeprowadzone w formie wykładów z zakresu profilaktyki zdrowia oraz ćwiczeń zwiększających poziom aktywności fizycznej. W ramach ćwiczeń będą przeprowadzone zajęcia z wykorzystaniem piłek EDUball W projekcie będzie uczestniczyć 240 osób w wieku 60+ i będzie on realizowany w latach 2019-2021.

Wyniki konkursu: www.ncbr.gov.pl