Data 10 - 12 IX Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Aktywność ruchowa osób niepełnosprawnych"

IX Międzynarodowa Konferencja Naukowa

W dniu 07.12.2018 odbyła się dziewiąta edycja Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Aktywność ruchowa osób niepełnosprawnych” pod honorowym patronatem JM Rektora Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu dr hab. Andrzeja Rokity prof. AWF. Wśród prelegentów gościliśmy osoby reprezentujące ośrodki zajmujące się tą tematyką, między innym AWF Warszawa, AWF Poznań, AWF Katowice oraz przedstawicieli z Czech, Słowacji Niemiec oraz Wielkiej Brytanii.

Konferencję otworzył przewodniczący komitetu naukowego prof. dr hab. Eugeniusz Bolach. W sesji plenarnej ciekawe prezentacje przedstawili prof. dr hab. Tomasz Tasiemski z Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, prof. dr hab. Milada Krejčí z Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego i Sportu „Palestra” w Pradze oraz dr hab. Bartosz Molik prof. AWF z Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Poszczególne sesje obejmowały tematykę dotyczącą „Aktywności ruchowej adaptacyjnej (APA)”, „Sportu osób niepełnosprawnych”, „Zagadnień integracji w wychowaniu fizycznym i w sporcie”, w których przedstawiono trzydzieści dwa referaty. Jak w poprzednich latach i w tym roku nie zabrakło również sesji posterowej, w której uczestniczyło czternastu prelegentów.

Nad prawidłowym przebiegiem konferencji piecze pełnił Komitet Organizacyjny z przewodniczącymi dr Maciejem Kochańskim i dr Józefem Patkiewiczem wspomaganych przez pracowników naszej Alma Mater przy dużym wsparciu wolontariatu studentów III roku 1 stopnia i studentów I roku studiów jednolitych Wydziału Fizjoterapii.

Oprawę konferencji wzbogacił pokaz Teatru Integracyjnego „Euforion” ze spektaklem wyreżyserowanym przez Annę Jędryczka-Hamerę wg Jana Brzechwy „Ciaptak na dachu”.

Fotoreportaż, fot. Henryk Nawara

Fotoreportaż, fot. Jakub Stolarski