Data 10 - 12 XXXIX Otwarte Akademickie Mistrzostwa AWF w badmintonie

XXXIX Otwarte Akademickie  Mistrzostwa AWF  w badmintonie

W dniach 01 i 09 grudnia 2018 r w hali sportowej AWF ul. Witelona 25a odbyły się XXXIX Otwarte Akademickie Mistrzostwa AWF we Wrocławiu w badmintonie. Organizatorem zawodów byli: Katedra Dydaktyki Sportu AWF i Organizacja Środowiskowa AZS Wrocław.

W mistrzostwach wzięło udział 195 studentów reprezentujących największe uczelnie wrocławskie m.in.: PWr, UP, UWr. Najliczniej reprezentowana była Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Dzięki dużemu zaangażowaniu organizatorów zawody miały sprawny przebieg, a uczestnictwo w nich naszych studentów, medalistów Akademickich Mistrzostw Polski zapewniło zmaganiom wysoki poziom sportowy. Podczas turnieju studenci zbierali upominki mikołajkowe dla dzieci.

Udana realizacja tego mającego już 39 letnią tradycję przedsięwzięcia sportowego była możliwa dzięki pomocy jaką uzyskaliśmy ze strony wielu osób i instytucji.

Składamy serdeczne podziękowania: Rektorowi AWF we Wrocławiu dr. hab. Andrzejowi Rokicie, Prorektorowi ds. Studenckich i Sportu Akademickiego dr. Agnieszce Pisuli-Lewandowskiej, Kierownikowi Katedry Dydaktyki Sportu prof. dr. hab. Juliuszowi Migasiewiczowi, Dziekanowi Wydziału Nauk o Sporcie dr. hab. Tadeuszowi Stefaniakowi, Prezesowi KS AZS AWF dr. hab. Jackowi Stodółce, Prezydentowi Europejskiej Federacji Sportu Studenckiego Adamowi Roczkowi, Kierownikowi Biura Promocji AWF dr. Ireneuszowi Cichemu, absolwentowi naszej Uczelni, właścicielowi firmy ESA SPORT Andrzejowi Sołtanowi i Kierownikowi Działu Administracyjno-Gospodarczego AWF inż. Andrzejowi Raszowskiemu.

Puchar ufundowany przez Rektora AWF we Wrocławiu dr. hab. Andrzeja Rokitę dla najlepszej, debiutującej w mistrzostwach badmintonistki otrzymała studentka AWF Aleksandra Ptak.

Tytuły mistrzowskie zdobyli:

• gra pojedyncza kobiet – Agata Iskra AWF