Data 04 - 12 Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Pedagogika Duszy i Ciała”

Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Pedagogika Duszy i Ciała”

W piątek, 30. listopada odbyła się I Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Pedagogika Duszy i Ciała”. Spotkanie zorganizowane zostało przez Katedrę Pedagogiki Kultury Fizycznej naszej Akademii oraz Katedrę Pedagogiki Społecznej Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Patronatu honorowego Konferencji udzielili Magnificencje Rektorzy obu Uczelni Ksiądz Profesor Włodzimierz Wołyniec oraz Profesor Andrzej Rokita.

Obrady odbyły się w Auli PWT we Wrocławiu i przebiegały w trzech sesjach tematycznych, do których referaty wprowadzające wygłosili:

• Prof. dr hab. Andrzej Pawłucki – Od prawa naturalnego do pedagogiki duszy i ciała;
  • Prof. dr hab. Jan Chmura – Od pedagogiki duszy do kształtowania ciała;
  • Ks. prof. dr hab. Robert Zapotoczny – Od pedagogiki duszy i ciała do kształtowania kompetencji społecznych.

Łącznie uczestnicy spotkania mogli wysłuchać i przedyskutować trzynaście referatów dotyczących problematyki Konferencji. W końcowych konkluzjach wszyscy wskazywali na bardzo dużą potrzebę podjęcia tytułowej tematyki obrad, a zwłaszcza na symboliczny wydźwięk współpracy Uczelni będących organizatorami przedsięwzięcia. Fakt ten z pewnością będzie inspiracją obu środowisk do organizacji kolejnych konferencji pod tym tytułem.