Data 26 - 11 Spotkanie z trenerami

Spotkanie z trenerami

W dn. 21.11.2018 r odbyło się spotkanie prorektora ds. studenckich i sportu akademickiego AWF we Wrocławiu dr. Agnieszki Pisuli-Lewandowskiej z trenerami i opiekunami działającymi w ramach sportu powszechnego. W zebraniu wziął udział także prodziekan Wydziału Wychowania Fizycznego, prezes KS AZS AWF dr hab. Jacek Stodółka. Celem rozmów było podsumowanie ubiegłorocznej działalności i omówienie planów działania w bieżącym roku akademickim (realizacja treningów, organizacja zawodów i imprez sportowych, uczestnictwo w Akademickich Mistrzostwach Polski, Dolnośląskiej Lidze Międzyuczelnianej itp.).

W spotkaniu uczestniczyli: dr Marcin Ściślak (piłka siatkowa), dr Marek Popowczak (piłka koszykowa), dr Stefan Szczepan (pływanie), dr Ewa Misiołek (lekka atletyka), dr Piotr Kunysz (snowboard), Rafał Wołk (narciarstwo), dr Jarosław Nosal (piłka nożna), dr Patryk Czermak (wspinaczka skałkowa), mgr Wojciech Bigiel (kajakarstwo), mgr Piotr Piwowarczyk (żeglarstwo), dr Mieczysław Lewandowski (tenis), dr Ziemowit Bańkosz (tenis stołowy), dr Sara Wawrzyniak (unihokej) i dr Henryk Nawara (badminton). W spotkaniu z ważnych przyczyn nie wzięli udziału: dr Leszek Korzewa (lekka atletyka) i dr Jacek Grobelny (jeździectwo).

Warto przypomnieć, że studenci naszej Uczelni zdobyli w ubiegłym roku 8 medali Akademickich Mistrzostw Polski i zajęli II miejsce w klasyfikacji Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej (na 22 wrocławskie i dolnośląskie uczelnie), uczestniczyli ponadto w wielu wydarzeniach sportowych wysokiej rangi, zajmując w nich zaszczytne czołowe lokaty.

Miłym akcentem zebrania było uhonorowanie trenerów podpisanymi przez Rektora AWF we Wrocławiu dr hab. Andrzeja Rokitę i p. prorektor specjalnymi podziękowaniami, a także wręczenie wyróżniającym się szkoleniowcom drobnych upominków.

Koordynator ds. sportu powszechnego AWF we Wrocławiu
dr Henryk Nawara