Data 26 - 11 Zaproszenie na wykład

Studenckie Towarzystwo Naukowe AWF we Wrocławiu serdecznie zaprasza na wykład oraz część praktyczną pt.: Ból głowy w praktyce fizjoterapeuty, które odbędą się 3 grudnia (poniedziałek) w godzinach 10.15-13.00 w Budynku P5 (Pola Marsowe) w sali 2/2 oraz 2/5.

Spotkanie poprowadzi p. Mateusz Kobylarz - absolwent fizjoterapii (PT) na Universidad Rey Juan Carlos w Madrycie. Ukończył studia podyplomowe z zakresu Ortopedycznej Terapii Manualnej i Igłoterapii Suchej na URJC pod okiem dra Fernandez de las Peñas. Tłumaczył i asystował na ponad 20 kursach Trigger Point Dry Needling prowadzonych przez dr Ricardo Ortegę Santiago w Polsce. Pracował w Madrycie w prywatnej klinice fizjoterapii i z drużyną piłkarzy ręcznych. Obecnie studiuje osteopatię w FICO Osteopathy Academy w Krakowie. Założyciel ATMIS – Akademii Terapii Manualnej i Igłoterapii Suchej oraz Dry Needling Polska.

Program spotkania:

CZĘŚĆ TEORETYCZNA godz. 10.15-11.45 (sala 2/2 P5)

• Ból głowy: Skąd się bierze? Jak często występuje? Co tak naprawdę nas boli?
  • Neurofizjologia bólu mięśniowo-powięziowego
  • Uwrażliwienie obwodowe i centralne
  • Pnie współczulne i ich udział w bólach głowy
  • Diagnostyka różnicowa bólów głowy w oparciu o najnowszą klasyfikację International Headache Society (3rd edition 2018)