X

Zapisz się

Wypisz się

Wypełnij formularz, aby otrzymywać nasz newsletter.

Wypełnij formularz, aby zrezygnować z naszego newslettera.

A

A

A

A

Citius Altius FortiusAkademia Wychowania Fizycznego

AWF - Logo

Aktualności

Data 26 - 11 Zaproszenie na konferencję

Zapraszamy na IV Międzynarodową Konferencję Naukową „Aktywność ruchowa na obszarach Polski i świata: organizowaną przez Katedrę Rekreacji i Lokalną Organizację Turystyczną w Szklarskiej Porębie. Konferencje odbędzie się od 29 do 30 listopada w Szklarskiej Porębie (hotel Kryształ) i jest poświęcona aktywności ruchowej (rekreacyjnej, turystycznej, sportowej) podejmowanej na obszarach górskich Polski i świata.

Założeniem Konferencji jest stworzenie wieloaspektowej platformy prezentacji najnowszych wyników prac badawczych i naukowych realizowanych przez krajowe i zagraniczne ośrodki akademickie. Ponadto Konferencja ma być okazją do wymiany doświadczeń, wiedzy jak i poglądów prezentowanych nie tylko przez przedstawicieli nauki ale i praktyki (stowarzyszenia, kluby i inne podmioty) w zakresie podejmowania szeroko rozumianej aktywności górskiej.

Zakres tematyczny konferencji obejmuje aspekty społeczno-ekonomiczne, psychologiczne, przyrodnicze, kulturowe, zdrowotne oraz fizjologiczne podejmowania aktywności ruchowej w terenie górskim. Ponadto utworzone zostaną dwie specjalistyczne sesje tematyczne pod nazwą:

Współczesne trendy w rozwoju sportów śnieżnych oraz adaptowane formy aktywności w górach

Bezpieczeństwo w wspinaczce wysokogórskiej.

Program konferencji na stronie AWF w komunikacie nr 3.

W imieniu Komitetu Naukowego
dr hab. Wojciech Wiesner, prof. AWF Wrocław

Fotoreportaż, fot. Andrzej Nowak

więcej