Data 09 - 10 Certyfikaty „Wrocław bez barier” zostały rozdane!

Certyfikaty „Wrocław bez barier” zostały rozdane!

W 2018 roku kapituła, w której skład wchodzą przedstawiciele Urzędu Miasta Wrocławia, dotychczasowych laureatów oraz organizacji pozarządowych, przyznała certyfikaty w czterech kategoriach. W kategorii „Działania innowacyjne w zakresie powszechnej dostępności” certyfikat otrzymało Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Osób Niepełnosprawnych – lider i twórca Wspólnej Inicjatywy Architektonicznej, czyli panie Teresa Marek, Dominika Zawadzka i Natalia Ratajczak-Szponik. Ich działania docenione zostały ze względu na niesztampowe likwidowanie barier i promowanie edukacji promującej projektowanie uniwersalne.

W kategorii „społeczna odpowiedzialność biznesu” członkowie kapituły uhonorowali pana Krzysztofa Balawejdera, prezesa Polbus-PKS Sp. z.o.o. Certyfikat przyznany został za empatię i wieloletnie zaangażowanie oraz promowanie dobrych praktyk w sferze działań na rzecz osób z niepełnosprawnością. W kategorii „miejsce dostępne dla wszystkich” zwyciężyło Narodowe Forum Muzyki, nagrodzone za stworzenie możliwości uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych osób z niepełnosprawnością. W kategorii „integracja społeczna” certyfikat otrzymało Cafe Równik Stowarzyszenia Twórców i Zwolenników Psychostymulacji, które jest przykładem właściwej integracji ze społeczeństwem osób z niepełnosprawnością.

Certyfikaty zostały rozdane w sobotę, 6 października we Wrocławiu, w czasie konferencji "Wiek młodzieńczy, okres przejściowy i dorosłość osób z chorobami rzadkim", którą wspólnie zorganizowali Fundacja „Potrafię Pomóc” oraz Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.