Data 06 - 10 Grant dla zespołu dr hab. Grzegorza Żurka

Pan dr hab. Grzegorz Żurek, prof. nadzw., wraz z zespołem pracowników AWF Wrocław, otrzymał finansowanie projektu międzynarodowego, realizowanego w ramach współpracy pomiędzy podmiotami z Finlandii, Polski, Czech, Austrii i Holandii.

Zespół dr. hab. Grzegorza Żurka, prof. nadzw., Kierownika Zakładu Neurokognitywistyki otrzymał finansowanie projektu badań naukowych pn. KidMove. Skład polskiego zespołu, biorącego udział w badaniach, tworzą także dr hab. Jacek Stodółka z Zakładu Lekkoatletyki (Prezes KS AZS-AWF Wrocław) oraz dr Kamila Czajka z Zakładu Antropomotoryki.

Projekt realizowany będzie ze środków Unii Europejskiej za pośrednictwem Education, Audiovisual and Culture Executive Agency.

Liderem projektu jest Metropolia University of Applied Sciences z Helsinek (Finlandia) zaś partnerami Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Windesheim University of Applied Sciences at Zwolle (Holandia), Masaryk University at Brno (Republika Czeska) oraz kluby sportowe: AZS-AWF Wrocław, Special Heroes - Arnhem (Holandia), Bulldogs Brno (Republika Czeska), Icehearts of Helsinki (Finlandia), Sportunion-Steiermark – Graz (Austria).

Całkowita wartość projektu to 401 900 Euro. Projekt trwać będzie dwa lata i poświęcony jest aktywności fizycznej dzieci i młodzieży oraz czynnikom decydującym o podejmowaniu przez nie aktywności fizycznej, a także jej roli dla zachowania sprawności procesów poznawczych.

Wielkie gratulacje.