Data 01 - 10 Inauguracja Środowiskowa - rok akademicki 2018/2019 czas rozpocząć!

Inauguracja Środowiskowa - rok akademicki 2018/2019 czas rozpocząć!

W dniu 1 października, podczas Inauguracji Środowiskowej, która miała miejsce tradycyjnie w gmachu głównym Uniwersytetu Wrocławskiego (aula Oratorium Marianum), Uczelnie Wyższe Wrocławia i Opola wspólnie zainaugurowały nowy rok akademicki 2018/2019. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele wszystkich Wyższych Uczelni Wrocławia, władz samorządowych, środowiska akademickiego oraz reprezentanci studentów. Naszą Alma Mater Reprezentował Rektor Akademii Wychowania Fizycznego dr hab. Andrzej Rokita prof. AWF, który poprowadził Immatrykulacji studentów pierwszego roku, reprezentujących wszystkie wrocławskie szkoły wyższe. Obecni byli również nasi Prorektorzy prof. dr hab. Małgorzata Słowińska-Lisowska, dr hab. Ryszard Bartoszewicz prof. AWF,  dr Agnieszka Pisula-Lewandowska, a także Dziekani naszych trzech wydziałów oraz Kanclerz AWF.

Zgromadzeni w Oratorium Marianum mogli wysłuchać przemówienia Przewodniczącego Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola prof. dr. hab. Marka Ziętka, Rektora Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, w którym zawarte były największe osiągnięcia wszystkich wrocławskich uczelni w zakończonym roku akademickim.

W imieniu Wicepremiera Jarosław Gowina, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, list gratulacyjny odczytał jego doradca społeczny Prezes PORT-u, Pan Piotr Dytko.

Po raz kolejny wręczona została również Wrocławska Nagroda Naukowa, którą z rąk przewodniczącego prof. dr hab. Marka Ziętka, laudatora prof. dr. hab. Adama Jezierskiego oraz prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza otrzymał prof. dr hab. inż. Jerzy Jasieńko, którego wykład inauguracyjny pt.:  „Zabytki – zagrożenia i przekształcenia” uświetnił tą jakże podniosłą uroczystość.

Po oficjalnej ceremonii w Auli Oratorium Marianum, tradycyjnie już Rektorzy i zaproszeni goście przeszli w orszaku na wrocławski Rynek, gdzie w towarzystwie wrocławskich chórów akademickich odśpiewano „Gaudeamus Igitur”. Można było także wysłuchać, w nowych aranżacjach, szlagierów muzyki rozrywkowej, we wspaniałym wykonaniu uczelnianych chórów stowarzyszonych z orkiestrą wojskową Akademii Wojsk Lądowych.

Fotoreportaż, fot. Tomasz Walów - Inauguracja Środowiskowa - rok akademicki 2018/2019 czas rozpocząć!

Fotoreportaż, fot. Tomasz Lewandowski - Inauguracja Środowiskowa - rok akademicki 2018/2019 czas rozpocząć!