Data 02 - 10 Ogólnopolska Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019

Ogólnopolska Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019

Na zaproszenie ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina na ogólnopolską inaugurację do Warszawy przyjechali rektorzy blisko 150 polskich uczelni wraz z delegacjami oraz pocztami sztandarowymi. Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu reprezentowana była przez JM Rektora dr hab. Andrzeja Rokitę, prof. nadzw., mgr Kamila Michalika (Przewodniczącego Samorządu Doktorantów) oraz Szymona Morgę (Przewodniczącego Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego).

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Kościele Św. Krzyża, której oprawę muzyczną przygotował chór akademicki Uniwersytetu Warszawskiego. Ponad 500 przedstawicieli świata nauki i szkolnictwa wyższego wzięło udział w uroczystym przemarszu Krakowskim Przedmieściem. Podczas głównej uroczystości w Teatrze Polskim premier Mateusz Morawiecki podkreślał wagę wchodzącej właśnie w życie ustawy dla dalszego rozwoju naszego kraju ‒ W nowy rok akademicki wkraczamy z Konstytucją dla Nauki, która, wierzę głęboko, będzie milowym krokiem w kierunku budowy siły polskiej nauki, polskich uczelni (…) ‒ zaznaczył premier Morawiecki.

Źródło: http://konstytucjadlanauki.gov.pl