Data 28 - 09 Inauguracja roku akademickiego 2018/2019

Inauguracja roku akademickiego 2018/2019

W dniu 28 września 2018 roku w Auli Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego, odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019 Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Z okazji inauguracji roku akademickiego na ręce JM Rektora wpłynęły liczne listy gratulacyjne.

List od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Pana Andrzeja Dudy został odczytany przez Prorektora ds. Nauczania, Pana dr. hab. Ryszarda Bartoszewicza prof. nadzw.

Na ręce  JM Rektora został przekazany również dla Uczelni list gratulacyjny od Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Pana Jarosława Gowina. Odczytał go, Doradca Społecznego Vice-prezesa Rady Ministrów Pana Jarosława Gowina, Pan Piotr Dytko, który przekazał także Uczelni symboliczny czek na obligacje skarbowy opiewające na kwotę blisko 30 milionów złotych.

W związku z otrzymaniem tytułu naukowego profesora, Rektor mianował Pana prof. dr. hab. Michała Kuczyńskiego, na stanowisko profesora zwyczajnego. Pan Profesor Kuczyński w końcowej części uroczystości wygłosił wykład inauguracyjny pod tytułem: „Równowaga ciała człowieka: zmysł, czy coś więcej”.

Podczas uroczystości dokonano również promocji doktorów habilitowanych (dr hab. Joanna Kowalska, dr hab. Dariusz Mroczek, dr hab. Daniel Puciato, dr hab. Agnieszka Szpala) oraz przedstawicieli doktorów.

Wśród wyróżnionych nie mogło zabraknąć naszego wspaniałego rekordzisty świata w biegu 4x400 metrów, Pana Rafała Omelki, któremu nagrodę wręczył Rektor Uczelni.

Obszerna relacja z Inauguracji Roku Akademickiego 2018/2019, zostanie zamieszczona w październikowym numerze Życia Akademickiego.

Doniesienia medialne:

Źródło: SportGame.pl