Data 09 - 09 Wrocwalk Marathon

Wrocwalk Marathon

W dniu 8. września 2018r. po raz pierwszy we Wrocławiu odbył się WROCWALK MARATHON.

Impreza kierowana była zarówno do mieszkańców Wrocławia, ale przede wszystkim do osób odwiedzających nasze miasto, w przeddzień 36. PKO Wrocław Maratonu. Uczestnicy po zgłoszeniu się do imprezy otrzymali mapę, dzięki której mogli poruszać się po wybranej, około 15 km.  trasie. Ich zadaniem było odwiedzenie 7 Punktów Informacyjnych, w których otrzymywali stosowne pieczątki. Punkty te znajdowały się w Hali Stulecia, Ratuszu Wrocławskim, Zamku Królewskim, Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego, Katedrze Wrocławskiej, Ogrodzie Botanicznym oraz na Stadionie Olimpijskim.

Studenci - seniorzy UTW AWF we Wrocławiu, jako wolontariusze imprezy wypełniali zadania związane z weryfikacją map uczestników i wręczaniem na mecie okazjonalnych medali.

Impreza zorganizowana przez Młodzieżowe Centrum Sportu spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem, ukończyło ją około 1300 osób. Partnerami Projektu byli: Biuro Promocji Miasta Wrocławia i Turystyki, Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Uniwersytet Wrocławski, Przedsiębiorstwo Hala Ludowa i Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego.

dr Regina Kumala
dr Jerzy Kosa