Data 10 - 09 36. PKO Wroclaw Maraton

36. PKO Wroclaw Maraton

W niedzielę 9 września 2018 roku o godz. 9.00 tradycyjnie ze Stadionu Olimpijskiego wystartował 36. PKO Wrocław Maraton. Oficjalnego otwarcia dokonali: Wojciech Gęstwa -  Dyrektor 36. PKO Wrocław Maratonu, Dyrektor Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław, Prof. Andrzej Rokita – Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Marek Danielak - Honorowy Dyrektor PKO Wrocław Maraton i Marzena Graf-Rodak - Dyrektor ds. sprzedaży PKO Banku Polskiego.

Około 4,5 tysiąca biegaczy pojawiło się na starcie 36. PKO Wrocław Maraton, który w tym roku znajdował się na płycie Stadionu Olimpijskiego.

Relacja dr Macieja Kochańskiego z pracy Zespołu Odnowy Biologicznej

W niedzielę 09 września 2018 roku studenci Wydziału Fizjoterapii przy wsparciu studentów z Gorzowa Wielkopolskiego zabezpieczali z zakresu odnowy biologicznej „36 WROCŁAW MARATON”. Opiekę ze strony AWF Wrocław nad grupą wolontariuszy pełnili tradycyjnie dr Maciej Kochański, dr Ryszard Pawelec i dr Rafał Szafraniec z „Zespołu Odnowy Biologicznej”.

Start zawodników odbył się o godzinie 9.00, a już tuż po godzinie 11.00 zaczęli pojawiać się na mecie pierwsi maratończycy. Od godziny 11.20 wolontariusze intensywnie pracowali nad rewitalizacją sił zawodników na profesjonalnych stołach do masażu z zaprzyjaźnionej z naszą Uczelnią firmy „Habys”, produkującej sprzęt dla fizjoterapeutów. W trakcie zawodów stanowisko masażu odwiedzili Rektor dr hab. Andrzej Rokita prof. nadzw.

Profesjonalizm wolontariuszy AWF Wrocław doceniony została przez zawodników, organizatorów w tym Szefa Zespołu Medycznego i Sanitarnego i oczywiście przez pracowników „Zespołu Odnowy Biologicznej”. Wszyscy studenci otrzymali okolicznościowe T-shirt’y, identyfikatory, zabezpieczenie w płyny, posiłek regeneracyjny, rękawiczki lateksowe do masażu i certyfikat: „Za pomoc z zakresu odnowy biologicznej na „36. PKO WROCŁAW MARATON

Fotoreportaż, fot. Andrzej Nowak

Fotoreportaż, fot. Maciej Kochański