Data 13 - 08 Natalia Kaczmarek - studentka II roku na kierunku Fizjoterapia, zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Europy w Berlinie

Na zakończonych wczoraj Mistrzostwach Europy w Berlinie,  Natalia Kaczmarek zdobyła złoty medal w sztafecie 4x400m.

Nasza studentka znalazła się w sześcioosobowym składzie sztafety (Małgorzata Hołub-Kowalik, Patrycja Wyciszkiewicz, Natalia Kaczmarek i Martyna Dąbrowska, Iga Baumgart-Witan i Justyna Święty-Ersetic). Natalia Kaczmarek wywalczyła awans do finału, w którym po fascynującym finiszu zwyciężyła nasza reprezentacja przed zawodniczkami z Francji I Wielkiej Brytanii. To ogromny sukces naszych Pań oraz całej Reprezentacji Polski, która wypadła wspaniale i w klasyfikacji medalowej mistrzostw zajęła bardzo wysokie 2 miejsce za Reprezentacją Wielkiej Brytanii (prowadząc do ostatniej konkurencji).

Oprócz Natalii Kaczmarek na Mistrzostwach Europy w Berlinie występowali również studenci naszej Uczelni: Joanna Linkiewicz, Rafał Omelko i Robert Sobera.

Serdeczne gratulacje.

Polki wywalczyły złoto w sztafecie 4x400 m. Fot.: Adam Warżawa/PAP