Data 27 - 06 Benefis profesora Jana Chmury

Na kilka godzin przed startem 6. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu, w Sali Medialnej na Stadionie Olimpijskim, odbyła się piękna uroczystość – BENEFIS PROFESORA JANA CHMURY – zdobywcy Korony Maratonów Polski, Korony Maratonów Ziemi, Korony Największych Maratonów Świata i Ambasadora Wrocław Maratonu.

Za całokształt osiągnięć naukowych i sportowych, a także promocję Miasta Wrocławia, Pan Profesor Jan Chmura otrzymał Medal Prezydenta Wrocławia Merito de Wratislavia. Medal wręczył Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miasta Pan Jacek Sutryk.

Wręczenie Medalu poprzedziła laudacja, wygłoszona przez  Rektora Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu dr. hab. Andrzeja Rokitę prof. nadzw.

W przerwach koncertu Zespołu Wrocławskiej Szkoły Jazzu oraz Zespołu Folklorystycznego Kostrzanie ze Strzegomia, głos zabierali licznie zgromadzeni goście z kraju i z zagranicy, przyjaciele Pana Profesora Jana Chmury oraz Rodzina:

• J.E.  Prof. dr hab. Ignacy Dec – Biskup Świdnicki
  • ks. Prof. dr hab. Jerzy Machnacz – Dyrektor Instytutu Filozofii Chrześcijańskiej Papiewskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu
  • Stanisław Sołtysik – kolega z lat szkolnych
  • Ryszard Żmijewski – kolega z tras biegowych
  • prof. dr hab. Piotr Ponikowski – Prorektor UM
  • Czesław Michniewicz – były trener KGHM Zagłębie Lubin
  • red. Adam Godlewski – dziennikarz katowickiego Sportu
  • Zbigniew Suchyda – Burmistrz Strzegomia
  • Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej
  • Henryk Paskal – Prezes Polskiego Stowarzyszenia Biegów
  • Stanisław Jedliński – Prezes Firmy Olimp

Pani dr Justyna Janus - prezenterka pogody z TVP Wrocław, w humorystyczny sposób zaprezentowała bardzo optymistyczną  prognozę pogody dla  Pana Profesora Jana Chmury, na najbliższe dni i lata.

BENEFIS reżyserowali i prowadzili Wanda Ziębicka-Has i Paweł Gołębski.

dr Jerzy Kosa
Młodzieżowe Centrum Sportu