Data 15 - 06 Podsumowanie Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej 2017/2018

Podsumowanie Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej 2017/2018

13 czerwca br. miało miejsce podsumowanie rywalizacji prowadzonej w ramach rozgrywek DLM 2017/2018. W uroczystości przygotowanej przez organizatora przedsięwzięcia – Dolnośląską Organizację Środowiskową AZS, naszą Uczelnię reprezentowali: Prezes DOŚ AZS prof. Juliusz Migasiewicz, prorektor ds. studenckich i sportu akademickiego dr Agnieszka Pisula-Lewandowska, dyrektor AZS AWF dr hab. Kazimierz Witkowski,dr Kazimierz Kurzawski oraz trenerzy: dr Ziemowit Bańkosz, dr Mieczysłw Lewandowski i dr Rafał Wołk.

Specjalne wyróżnienia (także za medale zdobyte podczas Akademickich Mistrzostw Polski) otrzymali: Michał Szymczak (badminton), Iwona Kohut (narciarstwo alpejskie), Dominika Sasin, Agnieszka Gajdowska, Beata Misztal, Mieszko Palimi-Kukiełko, Aleksander Redon (pływanie), Jakub Krygier (tenis), Sandra Wabik (tenis stołowy), Nikoletta Dzióba, Kacper Romaniuk, Michał Bąbos (karate), Tomasz Józefiak i Mikołaj Michalak (koszykówka).

Studenci Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu zaję l i II miejsce w klasyfikacji generalnej Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej 2017/2018.Wysoką lokatę końcową zdobyliśmy dzięki bardzo dobrym rezultatom naszych studentów, którzy wygrali rywalizację w następujących dyscyplinach (w nawiasie nazwiska trenerów i opiekunów drużyn):

• badminton (dr Henryk Nawara),
  • piłka siatkowa (dr Marcin Ściślak),
  • piłka ręczna (dr Andrzej Dutkowski)
  • pływanie (dr Stefan Szczepan),
  • tenis (dr Mieczysław Lewandowski),
  • tenis stołowy (dr Ziemowit Bańkosz)
  • piłka nożna, futsal (dr Jarosław Nosal)

Dziękując sportowcom i trenerom za całoroczny trud życzymy im dalszych sukcesów i udanych wakacji.

Koordynator ds. sportu powszechnego
Henryk Nawara