Data 11 - 06 II Akademicki Tygiel Artystyczny

II Akademicki Tygiel Artystyczny

W dniu 07.06.2018 r odbyło się spotkanie uzdolnionych artystycznie studentów, pracowników i absolwentów naszej Uczelni, zrealizowane pod hasłem: Akademicki Tygiel Artystyczny. Wydarzenie kulturalne noszące nazwę Wiosno ptak mi Ciebie wyśpiewał zaszczycili obecnością przedstawiciele władz Uczelni w osobach: prorektor ds. studenckich i sportu akademickiego dr Agnieszka Pisula-Lewandowska, dziekan Wydziału Fizjoterapii prof. Anna Skrzek, dziekan Wydziału Wychowania Fizycznego prof. Teresa Sławińska-Ochla, a także prodziekani: dr hab. Jadwiga Pietraszewska, dr hab. Krystyna Rożek-Piechura, dr Dorota Wójtowicz, dr Ryszard Błacha, dr hab. Jacek Stodółka i kanclerz AWF we Wrocławiu dr Zdzisław Paliga. Gościem honorowym wieczoru był prof. dr hab. Tadeusz Koszczyc. Wśród publiczności dostrzegliśmy także: dr hab. Kazimierza Witkowskiego, dr. hab. Marka Rejmana, dr. hab. Grzegorza Żurka, dr. Rafała Piechurę, dr. Ryszarda Jasińskiego i dr. Magdalenę Chrobot, a także zawsze pomocne w naszych wszelkich działaniach kulturalnych Izabelę Pawelczyk, Barbarę Jabłonkowską i Hannę Naleśniak. Liczna reprezentacja studentów przybyła na wydarzenie wraz z przewodniczącym samorządu studenckiego Szymonem Morgą.

Podczas wernisażu mieliśmy okazję zapoznać się z twórczością blisko 40 młodych duchem artystów, uprawiających m.in. następujące dziedziny: malarstwo, rysunek, grafika, poezja, fotografia, muzyka, taniec, recytacja, śpiew. Byli to m.in.: Liana Anioł, Martyna Basara, Ewa Czernek, Ryszard Błacha, Bartłomiej Bernat, Karol Czopek, Wojciech Chyra, Małgorzata Dembna, Aurelia Drozdek, Beata Gawron, Daria Gorszanów z zespołem Inna Show, Karolina Drapiewska, Karolina Gała, Roksana Goraj, Sabina Iskra, Jarosław Krukowski, Katarzyna Koenig, Mariusz Kram, Grażyna Kołodziej, Maria Kupijaj, Joanna Mąsior, Małgorzata Mazur-Brzyska, Angelika Mieszała, Andrzej Nowak, Bartłomiej Nowak, Magdalena Ojak, Aleksandra Puch, Kamil Staszór, Ewa Tchorowska, Mona Wiatr, Sara Woźniak, Emilia Wysoczańska, Maria Zołoteńka i Julia Żurek. Oprawę muzyczną przygotowali Robert Janusz i Bartek Szymański. Nieocenioną pomoc organizacyjną uzyskaliśmy ze strony Andrzeja Raszowskiego. Gościem specjalnym wydarzenia był poeta i piosenkarz Tomasz Wachnowski.

Wydarzenie zostało zrealizowane przez studentów i pracowników sekcji artystycznej Akademii Wychowania Fizycznego. Wszystkim uczestnikom wydarzenia składam serdeczne podziękowania.

Pełnomocnik Rektora ds. studentów uzdolnionych artystycznie
Henryk Nawara

Fotoreportaż, fot. Nawara Henryk