Data 10 - 06 XI Dolnośląskie Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży już za nami

XI Dolnośląskie Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży już za nami

W sobotę, 9 czerwca 2018 odbyła się kolejna edycja Dolnośląskich Onkoigrzysk Dzieci i Młodzieży. Jak co roku na Stadionie Lekkoatletycznym Stadionu Olimpijskiego spotkali się młodzi amatorzy sportu, by podjąć sportową rywalizację. Imprezę poprowadził Janusz Cedro.

Ceremonia otwarcia przebiegła zgodnie z rytuałem olimpijskim zainaugurowanym przemarszem młodych sportowców w takt muzyki Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Przy asyście reprezentacji Klubu Panthers Wrocław dzieci wciągnęły flagę olimpijską, odbyło się uroczyste ślubowanie i zapalenie olimpijskiego znicza. Znicz przy asyście Piotra Celebana reprezentującym Wrocławski Klub Sportowy Śląsk Wrocław zapaliła młoda zawodniczka Onkoigrzysk. Uroczystość inauguracyjną uświetnił także pokaz gimnastyki akrobatycznej w wykonaniu koni Referatu Patroli Konnych Straży Miejskiej Wrocławia.

Źródło: www.sportgame.com.pl

Po uroczystym otwarciu przeprowadzono konkurencje lekkoatletyczne: bieg sprinterski, skok w dal i rzut piłeczką palantową oraz rozgrywki w tenisie stołowym i badmintonie. Nowością był bieg rodzinny: całe rodziny wspólnymi siłami pokonały dystans 400m. Bo chcieć to móc J Lada dzień zaczyna się także mundial, nie mogło więc zabraknąć rozgrywek piłkarskich. W finale rozegrano mecz: Polska – Czechy, zwyciężyli goście.

W ramach XI Dolnośląskich Onkoigrzysk Dzieci i Młodzieży odbył się również „Bieg po zdrowie” - wydarzenie zamykające Onkologikę - kampanię informacyjno-edukacyjną Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu.

Ponadto w ciągu całego dnia dzieci mogły bawić się w ogródku rekreacyjnym, a dorośli korzystać z bezpłatnych badań i porad lekarzy i psychologów Dolnośląskiego Centrum Onkologii. To był również dzień dawcy szpiku – akcję zorganizowano specjalnie dla 7-letniego Sebastiana.

Po zakończeniu rywalizacji i zjedzeniu pysznego obiadu przygotowanego przez żołnierzy odbyła się ceremonia dekoracji najlepszych zawodników, a wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Triumfowali wszyscy J bo najważniejszą rzeczą w igrzyskach olimpijskich jest nie zwyciężyć, ale wziąć w nich udział, podobnie jak w życiu nie jest ważne triumfować, ale zmagać się z organizmem.

Fotoreportaż, fot. Nowak Andrzej

Fotoreportaż, fot. Nawara Henryk