Data 28 - 05 IX Międzynarodowe Sympozjum ”Science and Swimming”

IX Międzynarodowe Sympozjum ”Science and Swimming”

W dniach 24-25 maja 2018r. w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu odbyło się IX Międzynarodowe Sympozjum ”Science and Swimming”, zorganizowane przez Katedrę Pływania. Szefem komitetu organizacyjnego był dr hab. Marek Rejman, natomiast Komitetowi Naukowemu przewodniczyła prof. dr hab. Krystyna Zatoń.

Sympozjum zgromadziło wielu przedstawicieli nauki. Wykłady na zaproszenie organizatorów wygłosili: Prof. Raúl Arellano Colomina, reprezentujący Wydział Wychowania Fizycznego i Sportu, Uniwersytetu w Granadzie, w Hiszpanii, Prof. Ludovic Seifert, z Wydziału Nauk o Sporcie, Uniwersytetu w Rouen, we Francji, oraz Robert Keig Stallman, Profesor Norweskiego Uniwersytetu Nauk o Sporcie w Oslo, w Norwegii.

Interdyscyplinarny kontekst tematyczny Sympozjum połączył biologiczne i humanistyczne aspekty: wychowania fizycznego, turystyki i rekreacji oraz rehabilitacji w środowisku wodnym. Ważne miejsce w tematyce Sympozjum zajmował także sport pływacki. Wyłożono: 16 referatów w sesji plenarnej i 5 w sesji plakatowej. Zorganizowano także część warsztatową składającą się z 4 prezentacji.

Sympozjum odbywało się pod honorowym patronatem J.M. Rektora Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu prof. dr hab. Andrzeja Rokity, Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego, Prezesa Polskiego Związku Pływackiego dr Pawła Słomińskiego, Dyrektora Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego Wrocławia Piotra Mazura.

Międzynarodowe Sympozjum ”Science and Swimming ma charakter cykliczny i odbywa się co dwa lata. Niewątpliwy sukces tegorocznej dziewiątej edycji rokuje, że jubileuszowe Sympozjum w 2020 roku będzie spektakularnym wydarzeniem w szerokim obszarze nauki  w pływaniu.

Doniesienia:

Relacja TV: Sports Channel Sportgame: SportGame

Serwis internetowy Sympozjum: www.scienceandswimming.awf.wroc.pl

Zdjęcia: Henryk Nawara, Sharks.pl

Fotoreportaż, fot. Nawara Henryk, Sharks.pl - IX Międzynarodowe Sympozjum ”Science and Swimming”