Data 28 - 05 Przewietrz się na Olimpijskim - fotorelacje

Przewietrz się na Olimpijskim - fotorelacje

W sobotę, 26 maja 2018 roku, Akademia Wychowania Fizycznego oraz Klub Sportowy AZS - AWF Wrocław zorganizowali Festyn Sportowo-Rekreacyjny "Przewietrz się na Olimpijskim z AWF Wrocław". Wydarzenie odbyło się na Polach Marsowych w kompleksie Stadionu Olimpijskiego. Uroczystego otwarcia dokonali JM Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, dr hab. Andrzej Rokita, prof. nadzw., Zbigniew Korzeniowski Doradca Prezydenta Wrocławia ds. Sportu i Jerzy Michalak Przedstawiciel Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz dr hab. Jacek Stodółka Prezes Klubu Sportowego AZS-AWF Wrocław. Grono zaproszonych gości zaszczycili przedstawiciele władz państwowych, wojewódzkich, samorządowych, sportowcy (Olimpijczycy i absolwenci AWF Wrocław), a także wieloletni i nowi przyjaciele naszej Uczelni.

Celem festynu była, podobnie jak w ubiegłym roku, popularyzacja aktywnie spędzanego czasu wolnego wśród mieszkańców Wrocławia i całego regionu, oraz w tym roku wyjątkowo, nawiązanie do ubiegłorocznych wydarzeń związanych z organizacją Światowych Igrzysk Sportów Nieolimpijskich we Wrocławiu.
Wśród wielu atrakcji prezentowane były liczne dyscypliny sportowe: piłka nożna, piłka nożna plażowa, siatkówka plażowa, koszykówka – Ślęza Wrocław, wielobój rekreacyjny, turniej bocce dla osób z niepełnosprawnością, badminton, pokazy ratownictwa wodnego na krytej pływalni, tenis stołowy, skimboarding, sporty nieolimpijskie związane z The World Games 2017 takiej jak:  ultimate, lacrosse, przeciąganie liny, fistball, cheerleading, kendo, kickboxing, Rycerska Kadra Polski, unihokej, ratownictwo wodne.  Podczas tegorocznej edycji odbył się również finał akcji "Uruchamiamy Dzieciaki"  autorstwa pracowników Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu przy współpracy z AWF Wrocław i Urzędem Miasta. Na stadionie lekkoatletycznym zorganizowano w ramach tego projektu Test Coopera dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz rozgrywki w piłce siatkowej plażowej i koszykówce.

Wzorem ubiegłego roku nie zabrakło stanowiska rekrutacyjnego AWF Wrocław, w ramach "Drzwi Otwartych", gdzie pracownicy naszej Uczelni prezentowali Wydziały oraz udzielali wszelkich niezbędnych informacji dotyczących studiowania naszej Akademii. Zainteresowanie przybyłych gości było ogromne. Podobnie było na stanowisko programu ERASMUS+, gdzie prezentowano ofertę związaną z wymianą studencką oraz wszelkimi pozytywnymi aspektami udziału w projekcie wyjazdowym. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko do badań motorycznych.
Całe wydarzenie w dynamiczny i atrakcyjny sposób poprowadzili Robert Skrzyński I Dawid Kutryn.
Szczególne słowa uznania należą się wolontariuszom, naszym wspaniałym studentom.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie oraz wspaniałą zabawę i doskonała atmosferę.

Do zobaczenia za rok!!

Patronat honorowy festynu:

• Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola
  • Polski Komitet Olimpijski
  • Polski Komitet Nieolimpijski
  • Polski Komitet Sportów Nieolimpijskich

Patronat medialny:

• TVP Wrocław
  • Radio Wrocław
  • Radio RAM
  • SPORTGAME
  • Gazeta Wrocławska