Data 25 - 04 Dolnośląski Festiwal Rowerowy

Dolnośląski Festiwal Rowerowy

W dniach 20-22 kwietnia br. odbył się w Hali Stulecia we Wrocławiu Dolnośląski Festiwal Rowerowy oraz Rowerowe Forum Metropolitalne. Po raz kolejny,  Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu dr hab. Andrzej Rokita prof. nadzw., objął Festiwal Patronatem Honorowym. Druga edycja, wyjątkowej imprezy skierowanej przede wszystkim do pasjonatów dwóch rowerowych kół, była wielkim świętem wszystkich uczestników tego wydarzenia. Wszyscy odwiedzający czuli się fantastycznie mogąc się edukować oraz poznawać różnorodność tej bardzo popularnej dyscypliny sportu, turystyki i rekreacji oraz coraz częściej wybieranego środka komunikacji.

Podobnie jak w ubiegłym roku wsparcia festiwalowi udzielili studenci naszej uczelni. W realizację bogatego programu zaangażowani  byli studenci drugiego roku, studiów II stopnia na kierunku Turystyka i Rekreacja ze specjalności: Organizator przedsięwzięć turystycznych (OPT). Opiekunem grupy był dr Tomasz Smolarski z Katedry Turystyki.

Dzięki pomocy naszych studentów, każdy uczestnik Festiwalu był doskonale poinformowany o atrakcjach znajdujących się na terenie Hali Stulecia. Jak uważają organizatorzy oraz opiekun, wolontariusze byli nieocenioną pomocą we wszystkich działaniach organizacyjnych  podczas Dolnośląskiego Festiwalu Rowerowego.

dr Tomasz Smolarski