Data 18 - 04 Wizyta Gości z National Taiwan Sport University

Wizyta Gości z National Taiwan Sport University

W dniach 12-15 kwietnia bieżącego roku naszą Akademię odwiedziła delegacja pracowników naukowo-dydaktycznych z National Taiwan Sport University w składzie prof. Yu-Kai Chang, prof. Wen-Tzu Tang oraz dr Yan-Ying JU.

Obecność naszych dalekowschodnich partnerów była efektem podpisania listu intencyjnego pomiędzy NTSU i AWF Wrocław, do którego doszło w trakcie ubiegłorocznej wizyty Rektora Prof. Andrzeja Rokity na Tajwanie, podczas letniej Uniwersjady w Tajpei.

Nasi goście, którzy po raz pierwszy przyjechali do Europy, zwiedzili cały kampus, uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych oraz seminarium naukowym Katedry Zespołowych Gier Sportowych. Z uwagi na fakt, że pracownicy NTSU chcą wprowadzić piłki edukacyjne na Tajwanie, uczestniczyli również w pokazowych zajęciach ruchowych realizowanych dla uczniów III klasy szkoły podstawowej.

Goście byli pod ogromnym wrażeniem infrastruktury oraz przestrzeni, którą dysponujemy, a także historii i tradycji, którą pielęgnujemy w naszej Szkole. Ogromne wrażenie wywarło na nich miasto Wrocław, jego architektura i różnorodna historia.

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu była jednym z czterech przystanków podczas ich wizyty w Europie, w ramach której odwiedzają najlepsze uczelnie wychowania fizycznego (Węgry, Polska, Niemcy, Francja).

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z wizyty gości z NTSU w naszej Akademii.

Fotoreportaż, fot. Tang, Yan Ju, You-Kai Chang

Fotoreportaż, fot. Andrzej Nowak