Data 09 - 04 XI maraton pływacki EKIDEN już za nami!!!

XI maraton pływacki EKIDEN już za nami!!!

Już po raz jedenasty w pływalni AWF Wrocław odbyło się wydarzenie, w którym w tym samym dniu i o tej samej porze udział wzięły, na swoich obiektach, wszystkie Akademie Wychowania Fizycznego w Polsce. Studenci naszej Uczelni, wraz z wykładowcami i Panem Rektorem, dr hab. Andrzejem Rokitą, prof. nadzw. na czele pokonali dystans 42km 195m. Jak zawsze atrakcją wydarzenia były niecodzienne stroje i wyszukane przebrania uczestników. Organizatorem, bardzo radosnego i jak zwykle bezpiecznego maratonu była Uczelniana Rada Samorządu Studenckiego Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Uroczystego otwarcia tuż przed godz. 10-tą dokonał Rektor AWF Wrocław wraz z dr Agnieszką Pisulą-Lewandowską, Prorektorem ds. Studenckich i Sportu Akademickiego, dr hab. Ryszardem Bartoszewiczem prof. nadzw., Prorektorem ds. Nauczania, prof. dr hab. Teresą Sławińską-Ochlą, Dziekanem Wydziału Wychowania Fizycznego, dr Dorotą Wójtowicz, Prodziekanem ds. Studenckich na Wydziale Fizjoterapii, dr hab. Jadwigą Pietraszewską, prof. nadzw., Prodziekanem ds. Studenckich i Sportu na Wydziale Nauk o Sporcie oraz Szymonem Morgą, Przewodniczącym Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego.

Źródło: SportGame.pl

Autor: Aleksy Kubiak

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim studentom, którzy aktywnie wzięli udział w tej cyklicznej akcji oraz pracownikom, którzy swoją postawą dają dobry przykład „wuefiaka”.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego kolorowego wydarzenia.

Fotoreportaż, fot. Andrzej Nowak