Data 26 - 03 "Kalina" w Bardzie Śląskim

Zespół Pieśni i Tańca AWF KALINA wystąpił 25 marca b.r. na uroczystościach Niedzieli Palmowej w Bardzie Śl., które znane jest nie tylko w naszym regionie jako ośrodek kultu maryjnego, związanego z figurką Matki Boskiej, która liczy sobie około tysiąca lat i jest jedną z najstarszych rzeźb religijnych w Polsce.

Niedziela Palmowa 25 marca b.r w  Bardzie obfitowała w wiele atrakcji, bowiem odbył się tutaj przy bazylice XII Jarmark Wielkanocny z występami artystycznymi, w których wzięła udział również “Kalina”.

W programie znalazł się m.in. pochód-inscenizacja upamiętniająca wjazd Jezusa do Jerozolimy na osiołku, uroczysta msza święta, konkursy palm, pisanek i potraw wielkanocnych oraz liczne stoiska z tradycyjnymi ozdobami i kulinarnymi produktami świątecznymi.
Kalina zaśpiewała kilka pieśni wielkopostnych w czasie uroczystej mszy w bazylice a po mszy zespół wystąpił na placu przed bazyliką dla licznie zebranej publiczności prezentując tańce śląskie, cieszyńskie, opoczyńskie i sądeckie.

W sposób szczególny zabrzmiały w bardzkiej bazylice wykonane przez “Kalinę” pieśni wielkopostne, którym towarzyszyły najwspanialsze na Dolnym Śląsku barokowe organy i skrzypce ( organy: Dominik Chrzanowski, skrzypce: Katarzyna Koenig- oboje studenci Ir. AWF, dyrygent-Tomasz Kolbuszewski).

Wszystkim pracownikom i studentom AWF dedykujemy jedną z tych Pieśni “Per Crucem”, życząc wspaniałych i uduchowionych Świąt Wielkanocnych - www.youtube.com.

Więcej foto: zabkowice.express-miejski.pl

Tekst: A.Sobera
Foto: Gmina Bardo, oraz “Expres Miejski”

Fotoreportaż, fot. Gmina Bardo, oraz “Expres Miejski”