Data 07 - 03 Relacja z XXXII Memoriału im. Bronisława Haczkiewicza

Relacja z XXXII Memoriału im. Bronisława Haczkiewicza

W minioną niedzielę, 4 marca rozegrano XXXII  Memoriał im. Bronisława Haczkiewicza. Organizatorem zawodów była Katedra Rekreacji AWF Wrocław. Memoriał odbył się pod patronatem Rektora Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu dr hab. Andrzeja Rokity, prof. AWF i dzięki  wsparciu prorektora ds. studenckich i sportu akademickiego dr Agnieszki Pisuli-Lewandowskiej.

Zawody odbyły na stoku nr 6, firmy Winterpol. Otwarcia i zakończenia zawodów w imieniu władz uczelni dokonał dr Piotr Kunysz, sędzia główny oraz kierownik Zespołu Zimowych Form Rekreacji.

Na starcie pierwszej części zawodów (slalomu giganta) stanęło 89 zawodników i zawodniczek. Każdy z zawodników miał 2 przejazdy a w końcowej klasyfikacji uwzględniano lepszy czas każdego startującego.

64 zawodników spośród 89 startujących wzięło udział w drugiej części dwuboju – jeździe technicznej  (jazda techniczna oceniana przez ekspertów). W wyśmienitych warunkach (super przygotowany stok i piękna pogoda)  po rywalizacji sportowej zawodnicy demonstrowali a sędziowie oceniali ewolucje: łuki płużne, skręt równoległy NW, skręt równoległy długi oraz śmig.

Klasyfikacja generalna:

DZIECI - wyniki

1. Faust Sonia
  2. Janas Adam

MŁODZIEŻ - wyniki

1. Chachulski Kacper
  2. Faust Maksym
  3. Chachulski Antek

KOBIETY - wyniki

1. Krecigłowa Agnieszka
  2. Antoniak Zuzanna
  3. Janas Dorota

MĘŻCZYŹNI - wyniki

1. Kowalczyk Robert
  2. Grzymała Jakub
  3. Suchar Grzegorz

Tradycją memoriału jest wyłonienie najlepiej jeżdżącego technicznie zawodnika, który otrzymuje puchar ufundowany przez JM Rektora AWF Wrocław. W tym roku na najwyższym podium stanęli jednocześnie Jakub Grzymała i Jakub Kowalski, których suma ocen z jazdy technicznej wyniosła 36,5  pkt (na 40 możliwych).

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok na XXXIII już Memoriał im. Bronisława Haczkiewicza, który odbędzie się już tradycyjnie w pierwszą niedzielę marca 2019 roku.

Fotoreportaż, fot. Andrzej Nowak