Data 05 - 03 Obóz dla studentów w Zieleńcu

Obóz dla studentów w Zieleńcu

W dniach 25.02 - 3.03.2018 w Zieleńcu odbył się I turnus obozu zimowego w ramach przedmiotu "Zimowe formy wychowania fizycznego". Studenci Wydziału Wychowanie Fizyczne (kierunku Wychowanie Fizyczne) podczas bardzo bogatego merytorycznie tygodnia pracy na śniegu poznawali tajniki jazdy na nartach, snowboardzie i nartach biegowych. Organizowali również grupowe zajęcia z gier i zabaw na śniegu, zaliczyli bieg patrolowy, ...a zima nie rozpieszczała temperaturą  (minus 18 w ciągu dnia). Oprócz zajęć z różnych form wychowania fizycznego w górach i na śniegu, tradycyjnie studenci  przeszli przeszkolenie z udzielania pierwszej pomocy na stoku poprowadzone  przez ratowników GOPR-u.  Zwieńczeniem tygodniowego szkolenia techniki jazdy były zawody w slalomie gigancie (organizowane przez studentów), które dla większości wzbudziły emocje niczym start w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich :-)
Aktualnie trwa II turnus - trzymamy się dzielnie.

Ze sportowym pozdrowieniem
dr Piotr Kunysz