Data 26 - 02 Akademicki Tygiel Artystyczny

Akademicki Tygiel Artystyczny

25 lutego 2018 r uczestniczyliśmy w ramach cyklu - Akademicki Tygiel Artystyczny w spektaklu teatralnym Prometeusz, zrealizowanym w Centrum Sztuki IMPART. W tym udanym artystycznym przedsięwzięciu ważne role reżyser spektaklu powierzył wielu studentom i absolwentom naszej Uczelni. Grono to tworzą m.in: Anna Sobera, Aleksandra Bieńkowska, Magdalena Przybysławska, Magdalena Majtyka, Paweł Pater, Jacek Marks, Jacek Witkowski, Paweł Adamus, Bartosz Nowak i Szymon Moas. Z dumą i satysfakcją podziwialiśmy kunszt i umiejętności sceniczne wszystkich naszych artystów. Młodzi ludzie zachwycają nie tylko sprawnością fizyczną, urodą i talentem aktorskim, cieszy nas też to, że utożsamiając się z Uczelnią, przy każdej sposobności podkreślają łączące ich z nią więzi. Widownia pełnego emocji i wrażeń wieczoru w dużym stopniu wypełniona była studentami AWF. Po spektaklu miało miejsce spotkanie wszystkich artystów z Prodziekanem Wydziału Wychowania Fizycznego dr. Ryszardem Błachą i Przewodniczącym Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego Szymonem Morgą, zakończone podziękowaniami, wręczeniem kwiatów oraz pamiątkową wspólną fotografią.

Ps. Zdjęcia ze spektaklu pochodzą z występu zrealizowanego w 2013 r.

Pełnomocnik rektora ds. studentów uzdolnionych artystycznie
Henryk Nawara

Anna Sobera

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Przez okres studiów tańczyła w Zespole Pieśni i Tańca KALINA. Od 6 r. życia trenowała gimnastykę artystyczną. Odniosła wiele sukcesów uczestnicząc w zawodach krajowych i zagranicznych. Od kilku lat zajmuje się oprawą artystyczną eventów (akrobatyka powietrzna, taniec i pokazy gimnastyczne).

Magdalena Przybysławska

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Swoją przygodę ze sportem zaczęła w wieku 7 lat. Przez 13 lat trenowała gimnastykę artystyczną, brała udział w licznych zawodach w Polsce, jak również na arenie międzynarodowej. Podczas studiów wielokrotnie reprezentowała naszą Uczelnię na zawodach w gimnastyce estetycznej oraz aerobiku sportowym. Po zakończeniu przygody ze sportem wyczynowym swoją pasję odnalazła w tańcu.

Jacek Marks

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Jako zawodnik był 9 krotnym Mistrzem Polski oraz v-ce Mistrzem Europy w Akrobatyce Sportowej. Od 1999 roku występuje z powodzeniem na scenie, biorąc udział w różnorodnych produkcjach artystycznych w Polsce i za granicą. Współzałożyciel agencji artystycznej Everest.

Paweł Pater

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Przygodę z akrobatyką rozpoczął w 1990 r. 9 krotny Mistrz Polski w Akrobatyce Sportowej, wielokrotny zdobywca Pucharu Polski, v-ce Mistrz Europy w Akrobatyce Sportowej. Współwłaściciel agencji artystycznej Everest.

Magdalena Majtyka

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Współpracuje z Teatrem Muzycznym Capitol i Teatrem Edukacji Och Art.

Szymon Moas

Student Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Od dziecka trenuje akrobatykę sportową. Jest wielokrotnym Mistrzem Polski oraz v-ce mistrzem Świata i Europy. Dzięki nabytym sportowym umiejętnościom skutecznie realizuje swoją życiową pasję.

Źródło informacji:

Fotoreportaż, fot. Henryk Nawara