Data 05 - 03 Rafał Omelko Mistrzem Świata - Lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Świata w Birmingham 2018

4 marca br zapisze się w historii polskiej lekkoatletyki halowej złotymi literami. W tym dniu reprezentaci Polski wywalczyli Mistrzostwo Świata i najcenniejszy, złoty medal w męskiej sztafecie 4x400 ustawiając jednocześnie nowy halowy rekord świata z czasem 3,01.77. Zespół w składzie: Karol Zalewski, Rafał Omelko, Łukasz Krawczuk i Jakub Krzewina był nie do pokonania. To zwycięstwo cieszy nas tym bardziej, że Rafał Omelko i Łukasz Krawczuk reprezentują naszą Uczelnię. "Lisowczycy", jak ich nazywamy, swój ogromny sukces zawdzięczają ciężkim treningom, ogromnym umiejętnościom, ale przede wszystkim wspaniałemu trenerowi Józefowi Lisowskiemu.
Tego samego dnia żeńska sztafeta 4x400 m w składzie: Justyna Święty-Erseti, Patrycja Wyciszkiewicz, Aleksandra Gaworska i Małgorzata Hołub-Kowalik zdobyła Wicemistrzostwo Świata i srebrny medal. Wejście do finału zapewnił zespół w składzie: Małgorzata Hołub-Kowalik, Joanna Linkiewicz, Natalia Kaczmarek i Aleksandra Gaworska. Cieszymy się z sukcesu Pań i reprezentantek naszej Uczelni - Natalii Kaczmarek i Joanny Linkiewicz.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, dziękujemy za wspaniałe emocje.