Data 14 - 02 Wyniki XXV Plebiscytu „Życia Akademickiego” na najlepszego sportowca i trenera AWF i KS AZS AWF we Wrocławiu w 2017 roku

13 lutego 2018 roku w  sali bankietowej Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław w koronie Stadionu Olimpijskiego, odbyła się uroczysta Gala i ogłoszenie wyników XXV Plebiscytu „Życia Akademickiego” na najlepszego Sportowca i Trenera Akademii Wychowania Fizycznego i Klubu Sportowego AZS-AWF we Wrocławiu w 2017 roku. Uroczystość została zorganizowana pod patronatem JM Rektora dr hab. Andrzeja Rokity, prof. nadzw. i dr Agnieszki Pisuli - Lewandowskiej - Prorektora ds. Studenckich iSportu Akademickiego przez Uczelnianą Radę Samorządu Studenckiego przy współudziale Klubu Sportowego AZS-AWF Wrocław, Redakcji „Życia Akademickiego”, Biura Promocji Uczelni, Biura ds. Studenckich i Sportu Akademickiego, , Centrum Informatycznego oraz Działu Administracyjno-Gospodarczego.

Patronat medialnym XXV Gali Sportu objęła redakcja „Życia Akademickiego”. Wydarzenie było utrwalane i transmitowane przez telewizję Echo 24.

W uroczystości wziął udział Rektor – dr hab. Andrzej Rokita, prof. nadzw., który w kilku słowach skierował do zebranych przemówienie okolicznościowe. Udział w Gali wzięli Dziekani i Prodziekani wszystkich Wydziałów, przedstawiciele władz regionalnych i samorządowych, związków sportowych, firm i partnerzy  prywatni, którzy swoją obecnością uświetnili naszą uroczystość.

Galę poprowadził Dawid Kutryn – pracownik Katedry Komunikacji i Zarządzania w Sporcie. W czasie uroczystej gali wystąpił kwartet klarnetowy z Akademii Muzycznej we Wrocławiu „Piękna i Bestie” z utworem „Clarinettiana op. 35” Ondřeja Kukula oraz kompozycją „Petit Quatuor” Jeana Françaixa, a także zespół Elfin Haze. Podczas Balu muzyczną oprawę zapewnił zespół: WRZOS BAND.

Prezentacja - Historia Plebiscytu Życia Akademickiego

Podziękowania specjalne za wieloletnie propagowanie idei sportu akademickiego w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu dla Rektorów wcześniejszych i obecnej kadencji:

• prof. dr hab. Tadeusz Bober
  • prof. dr hab. Krzysztof A. Sobiech
  • prof. dr hab. Tadeusz Koszczyc
  • prof. dr hab. Juliusz Migasiewicz
  • JM Rektor pan dr hab. Andrzej Rokita, prof. nadzw.

Najlepsi Sportowcy XXV lecia:

1. dr Tomasz Motyka
  2. dr Urszula Włodarczyk
  3. dr Rafał Kubacki

Najlepsi Trenerzy XXV lecia:

1. dr hab. Kazimierz Witkowski, prof. nadzw.
  2. Adam Medyński
  3. dr Wiesław Błach
  4. Marek Rożej

Wyniki XXIII Plebiscytu „Życia Akademickiego” na najlepszego sportowca oraz trenera AWF i AZS AWF we Wrocławiu w 2017 roku

Najlepsi sportowcy w 2017 roku:

1. Rafał Omelko
  2. Agata Ozdoba-Błach
  3. Joanna Linkiewicz
  4. Michał Bąbos
  5. Filip Broniszewski

Najlepsi trenerzy w 2017 roku:

• Jacek Skrzypiński
  • dr Wiesław Błach
  • Marek Rożej

Nagrody Specjalne

• Działacz Sportowy – dr Kazimierz Kurzawski
  • Debiut Roku – Szymon Walków
  • Za osiągnięcia w dyscyplinach The World Games 2017 – Michał Bąbos
  • Za najlepszy wynik w sporcie powszechnym dla zawodnika – Paulina Nowacka i Sandra Wabik
  • Za najlepszy wynik w sporcie powszechnym dla trenera – dr Ziemowit Bańkosz
  • Najlepszy Trener w sporcie paraolimpijskim – dr Wojciech Seidel
  • Najlepszy sportowiec w sporcie paraolimpijskim – Katarzyna Sobczak
  • Za „sportowy hart ducha” – Damian Królewicz
  • Za aktywny udział w organizacji imprez sportowych – dr Maciej Kochański

Głosowanie internetowe

• Najpopularniejszy sportowiec: Katarzyna Sobczak
  • Najpopularniejszy trener: dr Henryk Nawara

Wyróżnienia KS AZS AWF Wrocław:

• Nagroda specjalna dla dr. Wiesława Błacha, trenera Judo z okazji 25-lecia pracy w KS AZS-AWF Wrocław

Organizatorzy XXV Plebiscytu „Życia Akademickiego” na najlepszego sportowca i trenera Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i KS AZS-AWF we Wrocławiu składają gorące podziękowania sponsorom, którzy ufundowali nagrody i pamiątki dla naszych laureatów. Są to między innymi:

• Urząd Miejski we Wrocławiu,
  • Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
  • Firma „CREATOR” – Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Sp. z o.o.
  • Zarząd Spółki z o.o. ADMI „Dwór Polski”
  • Dolnośląska Federacja Sportu,
  • Trans Dan
  • Sport Media
  • Net Wro
  • Młodzieżowe Centrum Sportu
  • Śląsk Wrocław
  • Ślęza Wrocław
  • Firma usługowa DTS Vending
  • Regionalne Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Dolny Śląsk”
  • Szkolny Związek Sportowy
  • Międzywojewódzka Przychodnia Sportowo-Lekarska S.A.
  • Gabinet Rehabilitacyjny – Władysław Kopyś
  • Arkana Cosmetics
  • Firma Kardamon
  • Zarząd Główny AZS
  • AZS środowisko
  • SMS Junior Wrocław
  • Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Wadex S.A.
  • ESA Sport
  • Idea Broker
  • Firma Scanmed – która zadbała o nasze medyczne bezpieczeństwo
  • Polski Związek Trenerów Personalnych, Polski Związek Towarzystw Wioślarskich Polar, Concept2
  • Palarnia Mała Czarna
  • Travel & More
  • Cross Box Morskie Oko
  • Ośrodek w Olejnicy
  • Teatr Polski
  • Wrocław Squash Club
  • Fitness club 2 piętro
  • Rzetelna Firma
  • Benefix

Patronat medialny

• Gazeta Wrocławska
  • Telewizja Echo24
  • Radio Wrocław
  • Sportgame

Dziękujemy Młodzieżowemu Centrum Sportu za gościnność i możliwość zorganizowania tego wydarzenia na Stadionie Olimpijskim,  zespołowi „Piękna i Bestie” z zaprzyjaźnionej Akademii Muzycznej i zespołowi Elfin Haze za uświetnienie naszego wydarzenia występami muzycznymi oraz firmie Sport Media za obsługę dźwięku i emisję wydarzenia na telebimie, a także firmie NH Projekt za oprawę świetlną.
Podziękowania również dla Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego, Redakcji „Życia Akademickiego”, Działu Administracyjno-Gospodarczego i Klubu Sportowego AZS-AWF Wrocław jako głównych organizatorów  Plebiscytu

Fotoreportaż, fot. Henryk Nawara

Fotoreportaż, fot. Andrzej Nowak