Data 14 - 01 Rafał Omelko i Agata Ozdoba-Błach wyróżnieni na Dolnośląskiej Gali Sportu!

Rafał Omelko i Agata Ozdoba-Błach wyróżnieni na Dolnośląskiej Gali Sportu!

12 stycznia 2018r. we Wrocławskim Centrum Kongresowym poznaliśmy laureatów 65. Plebiscytu Gazety Wrocławskiej na Sportowca i Trenera Roku. Wśród wyróżnionych nie zabrakło zarówno studentów naszej alma mater, jak i reprezentantów KS AZS-AWF Wrocław.

Drugi najstarszy plebiscyt sportowy w Polsce organizowany przez Gazetę Wrocławską to stały punkt w agendzie dolnośląskich uroczystości. Podczas tegorocznej Gali zauważono nawet, że powoli wkracza on w „wiek emerytalny”, co tylko wzmaga uznanie.

Spośród sportowych twarzy znanych nam z uczelnianych korytarzy, wyróżnienie, w postaci 10. miejsca przyznanego przez kapitułę, zdobył Rafał Omelko – złoty medalista Halowych Mistrzostw Europy z Belgradu w biegu sztafetowym 4x400 metrów oraz indywidualny brązowy medalista Uniwersjady w Tajpej w biegu na tym samym dystansie. Ponadto nagrodę, w kategorii Sportowiec Dyscyplin The World Games 2017, zdobyła inna nasza studentka Magdalena Nowakowska – czwarta zawodniczka ww. Igrzysk w karate.

-To był dobry rok dla sportu naszej Uczelni. Sportowcy studiujący w murach wrocławskiej AWF osiągnęli powtarzalność swoich wyników, co jest dobrym prognostykiem na najbliższe 12 miesięcy – tłumaczy Rektor AWF Wrocław, prof. Andrzej Rokita.

Najwięcej powodów do zadowolenia miała jednak Agata Ozdoba-Błach, trzecia judoczka globu w kategorii wagowej 63 kg oraz drużynowa wicemistrzyni Europy. Zawodniczka KS AZS-AWF Wrocław, będąca żołnierzem Wojska Polskiego, odebrała laur za 6. miejsce  przyznany jej przez kapitułę Plebiscytu.

-Cieszymy się, że aż dwoje sportowców (Rafał Omelko oraz Agata Ozdoba-Błach – przyp. red.) naszego klubu znalazło uznanie w oczach kapituły i trafiło do dziesiątki najlepszych sportowców Dolnego Śląska. To pokazuje naszą silną pozycję na rynku sportowym – z dumą dodaje prezes KS AZS-AWF Wrocław, dr hab. Jacek Stodółka.

W Plebiscycie triumfowali: wśród sportsmenów mistrz świata oraz mistrz Uniwersjady w rzucie młotem Paweł Fajdek, przed Alicją Tchórz i Łukaszem Kubotem, zaś wśród trenerów primus inter pares okazał się Arkadiusz Rusin – szkoleniowiec mistrzyń Polski w koszykówce, drużyny Ślęzy Wrocław.

Fot: Tomasz Hołod/Gazeta Wrocławska