Data 22 - 01 Międzynarodowy Konkurs Wiedzy Neurobiologicznej Brain Bee 2018 - relacja

Międzynarodowy Konkurs Wiedzy Neurobiologicznej Brain Bee 2018 - relacja

W dniu 20.01.2018 roku w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu odbył się etap regionalny Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Neurobiologicznej Brain Bee 2018. Patronat honorowy nad konkursem objęła Minister Edukacji Narodowej - Anna Zalewska, Rektor AWF Wrocław -  dr hab. Andrzej Rokita, prof. AWF oraz Dolnośląski Kurator Oświaty - Roman Kowalczyk.

W konkursie wzięło udział 47 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, reprezentujących województwa dolnośląskie, lubuskie, opolskie i wielkopolskie. Uczestnicy, którzy uzyskali uprzednio kwalifikacje w etapach szkolnych, odpowiadali na pytania przygotowane przez członków Jury Konkursu z Krakowa, Gdańska, Białej Podlaskiej i Wrocławia. Pytania zdecydowanie wykraczały poza zakres wiedzy szkoły ponadgimnazjalnej i obejmowały interdyscyplinarną wiedzę z zakresu nauroanatomii, biologii komórki, neurofizjologii, neurologii, biochemii i elementów farmakologii.

Laureatami konkursu zostali:

• I miejsce         Klaudia Boksa                       V LO we Wrocławiu
  • II miejsce        Justyna Bałdyga                     LO św. Marii Magdaleny w Poznaniu
  • III miejsce      Aleksandra Moryson              I LO w Zielonej Górze
  • IV miejsce      Wiktoria Moszko                   II LO w Kędzierzynie Koźlu
  • V miejsce        Michał Fornalik                      I LO w Poznaniu

Laureaci konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów konkursu, tj. Wydawnictwo Medyczne Edra Urban and Partner, Wydawnictwo MedPharm oraz Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i reprezentować będą region Polski Południowo-Zachodniej w finale konkursu, który odbędzie się w dniu 14 kwietnia 2018 w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Organizatorem etapu regionalnego byli pracownicy Zakładu Naurokognitywistyki (Katedra  Biostruktury) Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, a także studenci działający w Studenckim Kole Naukowym NEUROCOG.

Trzymamy kciuki za wszystkich laureatów i życzymy powodzenia w  krakowskim finale.

Grzegorz Żurek

Fotoreportaż, fot. Unknown