Data 12 - 01 Spotkanie z trenerami

Spotkanie z trenerami

Z inicjatywy Prorektora ds. Studenckich i Sportu Akademickiego AWF we Wrocławiu dr Agnieszki Pisuli-Lewandowskiej odbyło się w ostatnim czasie zebranie trenerów i opiekunów działających w ramach tzw. sportu powszechnego. W spotkaniu wziął udział także Prodziekan Wydziału Wychowania Fizycznego, Prezes KS AZS AWF dr hab. Jacek Stodółka. Celem spotkania było podsumowanie ubiegłorocznej działalności, rozwiązanie bieżących problemów, a także omówienie planów działania w najbliższej przyszłości (realizacji zajęć treningowych, organizacji zawodów, imprez sportowych, uczestnictwa w Akademickich Mistrzostwach Polski itp.).

W spotkaniu uczestniczyli: dr Edward Superlak, dr Marcin Ściślak (piłka siatkowa), dr Ewa Misiołek, dr Leszek Korzewa (lekka atletyka) dr Piotr Kunysz (snowboard), dr Rafał Wołk (narciarstwo), dr Jarosław Nosal (piłka nożna), dr Jacek Grobelny (jeździectwo), Daria Rudnik (pływanie), dr Patryk Czermak (wspinaczka skałkowa), mgr Wojciech Bigiel (kajakarstwo), dr Mieczysław Lewandowski (tenis), dr Ziemowit Bańkosz (tenis stołowy) i dr Henryk Nawara (badminton).

Warto przypomnieć, że studenci naszej Uczelni zdobyli w ubiegłym roku 16 medali Akademickich Mistrzostw Polski, zajęli II miejsce w klasyfikacji DLM (na 22 sklasyfikowane wrocławskie i dolnośląskie uczelnie), uczestniczyli ponadto w wielu innych wydarzeniach sportowych wysokiej rangi, zajmując w nich czołowe lokaty.

Na zakończenie spotkania Prorektor ds. Studenckich i Sportu Akademickiego dr Agnieszka Pisula-Lewandowska wręczyła trenerom, podpisane przez Rektora AWF we Wrocławiu dr hab. Andrzeja Rokitę prof. nadzw., specjalne podziękowania i zwróciła się do wszystkich obecnych z prośbą, o dalszą aktywną działalność na rzecz popularyzacji sportu wśród społeczności naszej Uczelni.

Koordynator ds. sportu powszechnego
dr Henryk Nawara