Data 11 - 12 XXXVIII Otwarte Akademickie Mistrzostwa AWF w badmintonie

XXXVIII Otwarte Akademickie Mistrzostwa AWF w badmintonie

W dniach 3 i 10 grudnia 2017 r odbyły się XXXVIII Otwarte Akademickie Mistrzostwa AWF we Wrocławiu w badmintonie. Organizatorem zawodów byli: Katedra Dydaktyki Sportu AWF i Dolnośląska Organizacja Środowiskowa AZS. Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonała Prorektor ds. Studenckich i Sportu Akademickiego AWF we Wrocławiu dr Agnieszka Pisula-Lewandowska.

W mistrzostwach łącznie z zawodami eliminacyjnymi wzięło udział ok. 200 studentów AWF, PWr, UWr, UP, UM i WSB. Najliczniej reprezentowane były Akademia Wychowania Fizycznego i Politechnika Wrocławska. Dzięki dużemu zaangażowaniu organizatorów – studentów specjalizacji instruktorskiej zawody miały sprawny przebieg, a uczestnictwo w nich naszych medalistów Drużynowych Akademickich Mistrzostw Polski zapewniło zmaganiom wysoki poziom sportowy. Funkcje sędziów głównych pełniły Jolanta i Beata Foltyn.

Udana realizacja mającego 38 letnią tradycję przedsięwzięcia sportowego była możliwa dzięki pomocy jaką uzyskaliśmy ze strony wielu osób i instytucji. Składamy serdeczne podziękowania: Rektorowi AWF we Wrocławiu dr. hab. Andrzejowi Rokicie, Prorektorowi ds. Studenckich i Sportu Akademickiego dr. Agnieszce Pisuli-Lewandowskiej, Kierownikowi Katedry Dydaktyki Sportu prof. Juliuszowi Migasiewiczowi, Dziekanowi Wydziału Nauk o Sporcie dr. hab. Tadeuszowi Stefaniakowi, Prezesowi KS AZS AWF dr. hab. Jackowi Stodółce, Prezydentowi Europejskiej Federacji Sportu Studenckiego Adamowi Roczkowi, Dyrektorowi Departamentu Rozwoju Regionalnego Wydziału Sportu Rekreacji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu dr. Wojciechowi Bilińskiemu, kierownikowi Biura Promocji AWF dr. Ireneuszowi Cichemu i Elżbiecie Jakubczak, Kierownikowi Działu Administracyjno-Gospodarczego AWF inż. Andrzejowi Raszowskiemu, właścicielowi firmy ESA SPORT Andrzejowi Sołtanowi, właścicielowi Księgarni Sportowo-Medycznej Mirosławowi Matodze, a także Annie i Darii Włodarczyk.

Puchar ufundowany przez Rektora AWF we Wrocławiu dr. hab. Andrzeja Rokitę dla najlepszego pracownika Uczelni zdobyła dr Katarzyna Bukowska.

Tytuły mistrzowskie:

• gra pojedyncza kobiet          – Małgorzata Janiaczyk AWF
  • gra pojedyncza mężczyzn     – Michał Szymczak AWF
  • gra podwójna kobiet             – Agnieszka Siennicka/ Theressa Copeland    UM/UWr
  • gra podwójna mężczyzn        – Tomasz Grzebyk/Maciej Kozłowski          PWr
  • gra mieszana                       – Agata Iskra/ Rafał Jakiel     AWF