Data 04 - 12 Studentka kierunku Fizjoterapia laureatką VI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Młodych Fizjoterapeutów

W dniu 25 listopada 2017 r. w Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbyła się VI Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Młodych Fizjoterapeutów. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Wydział Rehabilitacji AWF Warszawa, przy wsparciu organizacji Juvenis AWF oraz Polskiego Towarzystwa Naukowego Adaptowanej Aktywności Fizycznej. Olimpiada ma już swoją tradycję i z roku na rok staje się coraz większym i coraz bardziej rozpoznawalnym wydarzeniem nie tylko w środowisku fizjoterapeutycznym.

Podczas Olimpiady uczestnicy zostali podzieleni na trzy kategorie (studia licencjackie, studia magisterskie oraz absolwenci), w których rozwiązywali test wiedzy. Wysoki poziom merytoryczny gwarantowała Rada Naukowa złożona z dziekanów wydziałów kształcących fizjoterapeutów w Polsce pod przewodnictwem konsultanta krajowego w dziedzinie fizjoterapii. W tegorocznej, szóstej edycji uczestniczyło około 300 uczestników – najlepszych studentów reprezentujących uczelnie z całego kraju. Dodatkowymi atrakcjami były ciekawe wykłady, ekspozycje sprzętu, atrakcyjne oferty szkoleń i kursów.

Z Wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, startowało 9 studentów, którzy dzielnie reprezentowali nasz Wydział Fizjoterapii

• II miejsce w klasyfikacji indywidualnej studentów II stopnia kierunku fizjoterapia zajęła Katarzyna Franiczek studentka II roku II stopnia kierunku fizjoterapia (studia stacjonarne). Gratulujemy.

Wśród patronów honorowych wydarzenia znaleźli się: Dzielnica Bielany m.st. Warszawy, Krajowa Izba Fizjoterapeutów, Polskie Towarzystwo Fizjoterapii, Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska, Europejskie Stowarzyszenie Młodych Fizjoterapeutów YEAP oraz Europejska Sieć Szkół Wyższych Fizjoterapii ENPNE. W komitecie honorowym zasiedli Jego Magnificencja Rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie dr hab. prof. AWF Andrzej Mastalerz, dziekan Wydziału Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie dr hab. prof. AWF Bartosz Molik, prezes Krajowej Izby Fizjoterapeutów dr hab. Maciej Krawczyk, konsultant krajowy w dziedzinie fizjoterapii prof. nadzw. dr hab. Jan Szczegielniak oraz konsultant krajowy w dziedzinie rehabilitacji medycznej dr hab. n. med. Krystyna Księżopolska-Orłowska.