Data 03 - 10 Środowiskowa inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Wrocławskim

Środowiskowa inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Wrocławskim

W dniu 2 października, podczas Inauguracji Środowiskowej, Uczelnie Wyższe Wrocławia i Opola wspólnie rozpoczęły w Oratorium Marianum rok akademicki 2017/2018. W uroczystości udział wziął Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin, Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, przedstawiciele wszystkich Wyższych Uczelni Wrocławia, władz samorządowych oraz reprezentanci studentów. Wydarzenie uświetniły przemówienia Przewodniczącego Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola Prof. dr. hab. Marka Ziętka, Rektora Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, otwierające nowy rok akademicki i podsumowujące najważniejsze osiągnięcia pracowników naukowych z rejonu. Bardzo interesujące, dla społeczności akademickie,j było wystąpienie Ministra Jarosława Gowina, który zaprezentował główne założenia projektu nowej ustawy, reformującej szkolnictwo wyższe w Polsce. Wykład inauguracyjny – „Badania interdyscyplinarne oczami fizyka” – wygłosił prof. Andrzej Pękalski z Uniwersytetu Wrocławskiego. Ślubowanie od studentów przystępujących do Immatrykulacji odebrał JM Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, dr hab. Andrzej Rokita, prof. nadzw. Naszą uczelnię podczas Immatrykulacji reprezentowali: Maria Piosik (studentka Kierunku Fizjoterapii i Paweł Dudkowski (student Kierunku Wychowanie Fizyczne).

Po uroczystej Inauguracji, tradycyjnie już Rektorzy i zaproszeni goście przeszli w orszaku na wrocławski Rynek, gdzie w towarzystwie wrocławskich chórów akademickich odśpiewano „Gaudeamus Igitur”.

Fotoreportaż, fot. Andrzej Nowak