X

Zapisz się

Wypisz się

Wypełnij formularz, aby otrzymywać nasz newsletter.

Wypełnij formularz, aby zrezygnować z naszego newslettera.

A

A

A

A

Citius Altius FortiusAkademia Wychowania Fizycznego

AWF - Logo

Aktualności

Data 07 - 09 "Kalina" na Bałkanach

Pod koniec sierpnia zakończyła się artystyczna wyprawa Kaliny na Bałkany, gdzie zespół przebywał na festiwalu Balkan Folk Fest. Wyjazd zespołu miał miejsce w terminie 14-25 sierpnia 2017, a festiwal odbywał się w tym roku już po raz 23, tym razem w Bułgarii. Okolice Warny są doskonałym miejscem do organizacji festiwalu, a sprzyja temu również okres wakacyjny, gdy na wybrzeżu przebywa wielu turystów, w tym również z Polski. Bazą festiwalu był hotel Zora w Złotych Piaskach, do którego przyjechały zespoły i orkiestry z kilku krajów, także kilka zespołów z naszego kraju. W kompleksie hotelowym znalazło się miejsce również na przeprowadzenie prób przed koncertem, ale również dobre zaplecze rekreacyjne z basenem, a w bliskiej odległości również piaszczystą plażą.
Główny koncert odbył się w Warnie w Centrum Festiwalowo-Kongresowym w pięknej klimatyzowanej sali koncertowej. W koncercie wystąpiły oprócz Kaliny również zespoły z Serbii, Bułgarii, a także orkiestry i chór z Polski. Koncert zakończył się wręczeniem upominków i dyplomów uczestniczącym zespołom oraz wspólnym, pamiątkowym zdjęciem wszystkich wykonawców na scenie.
Korzystając z okazji pobytu w tak atrakcyjnym miejscu, zorganizowano również ciekawy program turystyczny: zwiedzanie unikalnego, skalnego Monastyru Aładża, pochodzącego z XI w., zwiedzanie Warny, w której są również polskie ślady, takie jak n.p. Muzeum Władysława Warneńczyka, wybudowane w miejscu słynnej bitwy z Turkami w 1444r., podczas której zginął polski król. Sporą atrakcją Warny jest również piękny, nadmorski park oraz delfinarium, oferujące ciekawe pokazy umiejętności tych morskich ssaków.
W drodze powrotnej Kalina zwiedziła również Budapeszt - pięknie położoną nad Dunajem stolicę Węgier.
Zakończenie wyjazdu festiwalowego nie oznacza jednak dla Kaliny dalszych wakacji, bowiem zespół już zaczął przygotowania do koncertu w dniu 23 września w Operze Wrocławskiej, kiedy to odbędzie się X-Jubileuszowy Festiwal Tradycji Dolnego Śląska, na który ZPiT AWF KALINA został zaproszony przez Urząd Marszałkowski.

Fotoreportaż, fot. Aleksander Sobera, A. Doroba

więcej