Data 18 - 08 XXIX letnia Uniwersjada Taipei 2017

XXIX Letnia Uniwersjada rozpocznie się w Tajwanie już w najbliższą sobotę 19 sierpnia i potrwa do 30 sierpnia 2017 r. W Tajwanie odbędą się zawody w 22 dyscyplinach. To badminton, bejsbol, gimnastyka sportowa, gimnastyka artystyczna, golf, judo, koszykówka, lekkoatletyka, łucznictwo, piłka nożna, piłka wodna, pływanie, podnoszenie ciężarów, siatkówka, skoki do wody, sporty wrotkarskie, szermierka, taekwondo, tenis, tenis stołowy, wushu oraz bilard (pokazowo). Dla potrzeb uniwersjady przygotowano blisko 80 obiektów sportowych. Spodziewany jest udział ponad 12 tys. sportowców z ponad 150 krajów całego świata. Polskę reprezentować będzie 181 sportowców-studentów, którzy wystartują w 14 dyscyplinach, w tym w koszykówce kobiet.(źródło: www.azs.pl)

Akademię Wychowania Fizycznego reprezentować będzie 10 studentów oraz Rektor dr hab. Andrzej Rokita prof. AWF, który został zaproszony przez władze Międzynarodowej Federacji Sportu Akademickiego (FISU).

Studenci Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu reprezentujący Polskę w XXIX Letniej Uniwersjadzie Taipei 2017

LEKKOATLETYKA

• Joanna Linkiewicz (Uczelnia: AWF Wrocław, Klub: AZS AWF Wrocław)
  • Ewa Ochocka (AWF Wrocław, AZS AWF Wrocław)