X

Zapisz się

Wypisz się

Wypełnij formularz, aby otrzymywać nasz newsletter.

Wypełnij formularz, aby zrezygnować z naszego newslettera.

A

A

A

A

Citius Altius FortiusAkademia Wychowania Fizycznego

AWF - Logo

Aktualności

Data 02 - 08 X Światowe Igrzyska Sportów Nieolimpijskich - podsumowanie

X Światowe Igrzyska Sportów Nieolimpijskich - podsumowanie

X Światowe Igrzyska Sportów Nieolimpijskich, The World Games 2017, rozegrane we Wrocławiu, już za nami. Zakończona w niedzielę impreza była największym multidyscyplinarnym wydarzeniem sportowym ostatnich lat w naszym kraju. Polacy, którzy w trakcie trwania igrzysk zdobyli 20 medali, w klasyfikacji medalowej uplasowali się na 13. miejscu, co można uznać za spory sukces.

Dla naszej Akademii było to szczególne wydarzenie, ponieważ odbywało się na obiektach AWF i terenie Stadionu Olimpijskiego. W organizowanej, w dniach 20-30 lipca, imprezie bardzo mocno zaangażowani byli pracownicy naszej Uczelni. Między innymi Rektor Akademii dr hab. Andrzej Rokita, prof. nadzw., który uczestniczył w dekoracjach medalowych, m.in. naszego studenta, wspaniałego karateki Michała Bąbosa, zdobywcy brązowego medalu w kategorii +84 kg. Bardzo serdecznie w tym miejscu dziękujemy naszym wspaniałym sportowcom-studentom, za godne reprezentowanie Polski i naszej Uczelni (Róża Gumienna, Magdalena Nowakowska, Michał Bąbos).

W przeprowadzeniu zawodów w ultimate, łucznictwie, przeciąganiu liny oraz piłce ręcznej plażowej, uczestniczyła duża grupa naszych pracowników. To właśnie ich doświadczenie i zaangażowanie przyczyniło się do bardzo pozytywnego odbioru wydarzeń, które odbywały się na terenach Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. O świetnym przygotowaniu i zainteresowaniu tymi zawodami świadczy pełna frekwencja na trybunach.

Jednak największą grupę osób uczestniczących w organizacji TWG 2017, związanych z naszą Akademią, stanowili studenci i pracownicy, którzy pracowali jako wolontariusze i koordynatorzy wolontariatu. Zaangażowanie tych ponad stu osób przyczyniło się do końcowego sukcesu TWG 2017, a im pozwoliło zdobyć doświadczenie, które będą mogli wykorzystać w przyszłości.

The World Games 2017 Wrocław, pod względem organizacyjnym została bardzo dobrze oceniona przez władze TWG, uczestników i kibiców. Dzięki temu wydarzeniu, odwiedzający Wrocław sportowcy, trenerzy i ich rodziny oraz działacze z całego świata, zobaczyli jak pięknym miastem jest Wrocław, jak dobrze potrafi zorganizować wielkie wydarzenie sportowe. Jesteśmy szczęśliwi, że nasza AWF mogła wziąć udział w tym olbrzymim przedsięwzięciu i zaprezentować swoje możliwości infrastrukturalne, które wszystkich odwiedzających gości zachwyciły.

Poniżej przekazujemy Państwu fotoreportaż z wydarzeń realizowanych na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu podczas X Światowych Igrzysk Sportów Nieolimpijskich - The World Games 2017.

 

Wywiad P. Chylweskiej Rektorem AWF Wrocła dr hab. Andrzejem Rokitą i dr Jackiem Grobelnym 

 

Źródło: http://www.polsatsport.pl

Wywiad P. Chylewskiej z Aleksandrą Szutenberg, Ireneuszem Cichym i Wojciechem Kerberem

 Źródło: http://www.polsatsport.pl

Fotoreportaż, fot. Bartłomiej Raszowski

więcej