Data 25 - 07 The World Games 2017 w AWF Wrocław na półmetku

The World Games 2017 w AWF Wrocław na półmetku

Minęło już pięć dni sportowej rywalizacji podczas TWG 2017. Wszyscy bardzo gorąco kibicujemy występującym sportowcom, szczególnie Reprezentantom Polski. Od 21 lipca na boiskach trawiastych Naszej Akademii (Pola Marsowe), rozgrywany był turniej Ultimate „Latające dyski”. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem, między innymi ze względu na udział Reprezentacji Polski. Już pierwszego dnia wspólnie z Rektorem, dr hab. Andrzejem Rokitą prof. AWF, rywalizację obserwowali Prezydent Wrocławia Pan Rafał Dutkiewicz wraz z żoną oraz Minister Sportu I Turystyki Pan Witold Bańka, któremu towarzyszyli Pan Jan Widera (Podsekretarz Stanu w MSiT) oraz Pani Alicja Omięcka (Dyrektor Generalny w MSiT). Goście byli pod dużym wrażeniem, związanym z organizacją tak wielkiego przedsięwzięcia, ale także podziwiali możliwości jakie stwarza infrastruktura sportowa Naszej Akademii na terenie Pól Marsowych.

W Turnieju Ultimate „Latające dyski” zwycięzcami zostali zawodnicy USA, którzy w meczu finałowym pokonali Kolumbię 13:7. Brązowy medal zdobył zespół Kanady, który pokonał Australię 13:11. Na ogromne słowa uznania zasługują organizatorzy, w szczególności wolontariusze, którzy mimo olbrzymich opadów deszczu, jakie miały miejsce w niedzielne południe, wzorowo przygotowali boisko do meczów o najwyższe trofea.

Na stadionie lekkoatletycznym AWF, przy ulicy Witelona 25a oraz w Parku Szczytnickim, od 23-30 lipca odbywa się rywalizacja w łucznictwie polowym i torowym. W tej malowniczo położonej części Wrocławia rywalizują sportowcy z całego świata w wyjątkowo precyzyjnej dyscyplinie sportu.

Ogromne brawa należą się studentce studiów doktoranckich AWF Wrocław, Pani Magdalenie Nowakowskiej, która zajęła IV miejsce w karate sportowym, w kategorii Kumite – 50 kg. To oczywiście ogromny sukces Pani Magdaleny, ale wiemy, jak niewiele zabrakło do upragnionego medalu. Dziękujemy.

26 i 27 lipca rywalizować będą, także w sportach walki, związani z naszą Akademią Róża Gumienna (kickboxing) oraz Michał Bąbos (karate sportowe). Życzymy powodzenia i mocno trzymamy kciuki za naszych sportowców.

Od 26 lipca wszystkich zapraszamy na Turniej Piłki Ręcznej Plażowej, który odbędzie się również na naszych obiektach (Pola Marsowe). Ta widowiskowa dyscyplina sportu z pewnością zainteresuje wszystkich kibiców, nie tylko gier zespołowych. Ponadto na naszych obiektach 29 i 30 lipca odbędą się zawody w widowiskowym przeciąganiu liny kobiet i mężczyzn.

The Word Games 2017 to multidyscyplinarna przedsięwzięcie sportowe, którego dotychczas w naszym kraju jeszcze nie organizowano. Nie udałoby się go zorganizować bez zaangażowania ok. 1500 wolontariuszy, którzy dbają zarówno o stronę sportową imprezy, ale także logistyczną. Dzięki nim sportowcy i goście z całego świata czują się dobrze we Wrocławiu. Dużą grupę wolontariuszy na TWG 2017 stanowią studenci i pracownicy AWF Wrocław, którzy bardzo często pełnią rolę „liderów wolontariatu”, ze względu na swoje doświadczenie, zdobyte podczas organizacji imprez sportowych.

Również Rektor Naszej Uczelni, dr hab. Andrzej Rokita prof. AWF, wspólnie z Członkiem Zarządu Województwa Dolnośląskiego Jerzym Michalakiem, zaangażował się w wolontariat na rzecz TWG 2017, miedzy innymi dając wsparcie, zaangażowanym w imprezę, naszym studentom.

Fotoreportaż, fot. Bartłomiej Raszowski, Aleksy Kubiak, Krzysztof Ziółkowski