AWF - Logo

Aktualności

Data 28 - 06 Złote tenisistki stołowe

Złote tenisistki stołowe

Nasze studentki, Paulina Nowacka (1 rok WF II stopnia) i Sandra Wabik (2 rok TiR I stopnia) zdobyły złoty medal w grze podwójnej w Akademickich Mistrzostwach Europy w Tenisie Stołowym, które odbyły się w dniach 19-25.06.2017 roku w Ołomuńcu. Paulina Nowacka zdobyła też medal brązowy w grze pojedynczej. A nasza drużyna w składzie Sandra Wabik, Paulina Nowacka i Katarzyna Osińska (3 rok Sport I stopnia) zajęły 7 miejsce w rywalizacji drużynowej.

"W drużynówce rozpoczęłyśmy turniej wygraną w grupie 3-0 z Holenderkami. Potem przegrałyśmy z Angielkami 3-0, ale ten bilans dał nam awans do czołowej ósemki. Niestety w grze o medal trafiłyśmy na zwyciężczynie turnieju- Rosjanki. W grze o miejsca 5-6 po walce przegrałyśmy z Akademią Leona Koźmińskiego 3-2.
W deblu Sandra Wabik wraz z Pauliną Nowacką zdobyły złoty medal.
W singlu Paulina Nowacka zdobyła brązowy medal, a Sandra Wabik i Katarzyna Osińska na miejscu 9-16.
To był nasz debiut w AME takim składem. Udział w tych zawodach był dla nas wspaniałą szansą, którą wykorzystałyśmy jak najlepiej umiałyśmy. Jesteśmy zadowolone z naszego występu. Turniej był zorganizowany profesjonalnie, każda z nas dała z siebie 100%. Dodatkowo atmosfera i warunki sprzyjały rywalizacji. Bardzo chętnie jeszcze raz weźmiemy udział w imprezie takiej rangi, jeżeli dostaniemy taką możliwość."