Data 12 - 06 Dzień Rektorski dla dzieci we Wrocławiu

Dzień Rektorski dla dzieci we Wrocławiu

Zgodnie z czteroletnią tradycją  Uniwersytetu Dzieci, 20 maja bieżącego roku, we Wrocławiu odbył się Dzień Rektorski - wydarzenie specjalne, podczas którego dzieci odwiedziły gabinety Rektorów.

Tego dnia również w naszej, Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, dzieci spotkały się z JM Rektorem dr hab. Andrzejem Rokitą prof. AWF. Podczas spotkania, które odbyło się w Sali Senatu, dzieci rozmawiały z Rektorem o wielu sprawach dotyczących funkcjonowania Uczelni:

• kim jest Rektor?,
  • czy lubi rządzić studentami?,
  • dlaczego berło rektorskie jest takie ciężkie?,
  • co oznaczają litery znajdujące się na berle?,
  • co symbolizuje łańcuch na szyi Rektora?

JM Rektor wręczył dzieciom upominki związane z naszą Uczelnią. Zaproponował także, aby każde z dzieci mogło choć przez chwilę poczuć "ciężar odpowiedzialności" rektorskiej, w związku z czym dzieci mogły "przymierzyć" wszystkie akcesoria rektorkie: togę, pelerynę, łańcuch, biret oraz berło. Widać było, że ta sytuacja sprawiła dzieciom dużo radości.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele wrocławskiego oddziału Uniwersytetu Dzieci - Pani mgr Monika Zwierko oraz wolontariusz Piotr, a także ze strony AWF, Pełnomocnik Rektora ds. współpracy z UD - dr hab. Halina Guła- Kubiszewska, prof. AWF oraz Kierownik Biura Promocji Uczelni - dr Ireneusz Cichy.

Spotkanie było również bardzo interesujące dla rodziców, którzy chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Na kolejne spotkanie zapraszamy już za rok.