Data 06 - 06 Podsumowanie Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej 2016/2017

Podsumowanie Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej 2016/2017

31 maja br. miało miejsce podsumowanie rywalizacji prowadzonej w ramach rozgrywek DLM 2016/2017. W uroczystości przygotowanej przez organizatora przedsięwzięcia – Dolnośląską Organizację Środowiskową AZS naszą Uczelnię reprezentowali: Prezes DOŚ AZS prof. Juliusz Migasiewicz, Prorektor ds. Studenckich i Sportu Akademickiego dr Agnieszka Pisula-Lewandowska, Prodziekan ds. Nauczania Wydziału WF dr Jacek Stodółka, Kanclerz dr Zdzisław Paliga, Dyrektor AZS AWF dr hab. Kazimierz Witkowski i dr hab. Wojciech Cieśliński. Studenci AWF we Wrocławiu zajęli II miejsce w klasyfikacji końcowej DLM. W rozgrywkach wzięły udział 22 uczelnie Wrocławia i Dolnego Śląska. W tym roku uwzględniono także medale zdobyte podczas Akademickich Mistrzostw Polski.

Wysoką lokatę końcową zdobyliśmy głównie dzięki bardzo dobrym rezultatom naszych studentów, którzy wygrali rywalizację w następujących dyscyplinach (w nawiasie nazwiska trenerów i opiekunów drużyn):

• badminton mężczyzn             (dr Henryk Nawara),
  • badminton kobiet                   (dr Henryk Nawara),
  • futsal mężczyzn                     (dr Jarosław Nosal),
  • piłka siatkowa kobiet              (dr Marcin Ściślak),
  • piłka siatkowa mężczyzn        (dr Marcin Ściślak),
  • piłka ręczna mężczyzn           (dr Andrzej Dutkowski)
  • pływanie kobiet                     (dr Magdalena Chrobot, dr Stefan Szczepan),
  • tenis mężczyzn                      (dr Mieczysław Lewandowski),
  • tenis stołowy kobiet                (dr Ziemowit Bańkosz).

Powodów do dumy przysporzyli nam także przedstawiciele dyscyplin, którzy zajęli drugie miejsca:

• piłka nożna mężczyzn                       (dr Jarosław Nosal),
  • piłka siatkowa mężczyzn                   (dr Marcin Ściślak),
  • pływanie mężczyzn,                         (dr Magdalena Chrobot, dr Stefan Szczepan),
  • siatkówka plażowa kobiet,                (dr Marcin Ściślak),
  • siatkówka plażowa mężczyzn,           (dr Marcin Ściślak),
  • snowboard mężczyzn                       (dr Piotr Kunysz)

Dziękując sportowcom i trenerom za całoroczny trud, życzymy im dalszych sukcesów upowszechniających dobre Imię naszej Uczelni.

Koordynator ds. sportu powszechnego
Henryk Nawara