Data 30 - 05 Posiedzenie Senatu

Posiedzenie Senatu

25 maja 2017 r odbyło się posiedzenie Senatu Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Obrady poprzedziło wręczenie nagród laureatom Studenckiej Konferencji Naukowej, zrealizowanej pod hasłem „Wieczór Naukowca”. W uroczystości uczestniczyli także pracownicy Uczelni, opiekunowie nagrodzonych osób. Konferencja ciesząca się z każdym rokiem coraz większym zainteresowaniem (w tym roku wzięło w niej udział 81 młodych naukowców) przygotowana została przez Studenckie Towarzystwo Naukowe pod przewodnictwem dr. hab. inż. Sławomira Winiarskiego.

Oto lista osób, które miały możliwość dostąpienia zaszczytu odebrania gratulacji i nagród od Rektora Akademii Wychowania Fizycznego prof. Andrzeja Rokity:

• w Sesji nauk o sporcie wyróżnienie otrzymała Daria Rudnik (III st., AWF Wrocław) za pracę pt.: „Porównanie wybranych parametrów biomechanicznych skoku startowego u osób prezentujących zróżnicowany poziom sportowy”.
  • w Sesji nauk o zdrowiu wyróżnienie otrzymali Edmund Glibowski (II rok, III st., AWF Wrocław) i Tomasz Sipko za prace pt. „Powtarzalność pomiarów sił reakcji podłoża w teście „SIT-TO-STAND” w czynnościach dnia codziennego”.
  • w Sesji nauk humanistycznych wyróżnienie otrzymała Aleksandra Sadziak (I rok III st., AWF Wrocław) za pracę pt. „Sprężystość psychiczna nauczycieli szkół specjalnych i szkół masowych”.
  • w Sesji prac z zakresu biomechaniki wyróżnienie otrzymali Andrzej Bieniek (II rok, III st., Politechnika Śląska), Katarzyna Jochymczyk-Woźniak, Kamil Joszko, Marek Gzik, Aleksandra Panuś za pracę pt.: „Opracowanie metodyki inżynierskiego wspomagania projektowania zindywidualizowanych ortez stawu skokowego, analiza zmęczeniowa”.

W sesji plakatowej wyróżnienia otrzymali:

• Natalia Danek (II rok, II st., AWF Wrocław), Kamil Michalik za pracę pt.: Zmiany oddechowe wywołane sprinterskim treningiem interwałowym z dodatkową objętością oddechowej przestrzeni martwej (DOOPM) u aktywnych fizycznie mężczyzn”.
  • Anna Kamieniarz (III rok, III st., AWF Katowice) Damian Kania, Wioletta Kurpas, Kajetan J. Słomka, Grzegorz Juras za pracę pt.: „Charakterystyka zmian wybranych parametrów posturograficznych podczas inicjacji chodu w różnych warunkach u osób z chorobą Parkinsona”.
  • Krystian Rubajczyk (III rok, III st., AWF Wrocław), Kamil Świerzko za pracę pt. „Podwójnie pokrzywdzeni? Efekt Daty Urodzenia w polskiej koszykówce”.
  • W sesji plakatowej przyznano również wyróżnienie zbiorowe 7 posterom, których współautorem byli dr Miłosz Kuśnierz i dr Rafał Bugaj. Były to propozycje przewodników klinicznych w Terapii Zajęciowej w zakresie geriatrii, pediatrii, psychiatrii, reumatologii, neurologii, ortopedii i traumatologii oraz niepełnosprawności uczenia się (LD).

Henryk Nawara
Centrum Historii Uczelni